| Autor: redakcja1

Brazylia: Możliwe zmiany na rynku bioetanolu w 2015 r.

Brazylijski koncern Cosan SA oczekuje, że zmiany w prawie brazylijskim pomogą ożywić w 2015 roku rynek bioetanolu – podaje FAPA/FAMMU

Brazylia: Możliwe zmiany na rynku bioetanolu w 2015 r.

Rynek bioetanolu w Brazylii

Największy producent cukru i bioetanolu w Brazylii spodziewa się przywrócenia opodatkowania benzyny i podniesienia obowiązkowe progu mieszania z nią bioetanolu.
 
Od lat ceny benzyny w Brazylii są regulowane odgórnie. Celem tego jest ograniczenie inflacji. Władze zastanawiają się jednak nad przywróceniem podatku CIDE na benzynę. Przed zniesieniem wynosił on 28 centavos za litr – 0,32 zł za litr.
 
Sztucznie obniżane ceny paliwa skoczyłyby do góry i więcej klientów wybierałoby tańszy bioetanol na stacjach benzynowych, a to pozwoliłoby również na podniesienie marży przy sprzedaży bioetanolu.
 
Władze rozważają także zwiększenie o 2,5 pp. z 25 do 27,5% obowiązkowego progu blendingu bioetanolu z benzyną. Prace nad szacunkiem wpływu większego udziału biopaliwa na środowisko, dystrybucję paliw i silniki w starszych pojazdach mają być już w końcowej fazie. Podniesienie progu naturalnie wygeneruje wyższy popyt na bioetanol.Tagi:
źródło: