| Autor: redakcja1

Biopaliwa w Brazylii. Przed wyborami ulgi podatkowe?

Brazylijskie ministerstwo finansów planuje uruchomić program refundacji podatkowych dla sektorów cukru i bioetanolu, żeby pomóc producentom w dobie rosnących kosztów operacyjnych i słabnącego reala – podaje FAPA/FAMMU.

Biopaliwa w Brazylii. Przed wyborami ulgi podatkowe?

Program Reintegra

Władze nie wprowadzą nowego projektu, ale chcą rozszerzyć program Reintegra tak, żeby objął on cukier i bioetanol. W 2014 roku producenci mieliby otrzymać zwolnienie z podatku odpowiadające 0,3% wartości eksportu, a w następnym roku ulga zwiększyłaby się do 3%. Zwolnienie ma wejść w życie zaraz po podpisaniu przez prezydent Brazylii. Reintegra ma oznaczyć niższe wpływy do budżetu, bo w wysokości 900 mln relaów - 393 mln USD w 2015 roku. Niemniej jednak te założenia nie obejmują cukru i bioetanolu.
 
Decyzja uważana jest za element kampanii wyborczej, gdyż w październiku 2014 roku odbędą się wybory prezydenckie, a o reelekcję ubiega się aktualna głowa państwa, Dilma Rousseff.
 
Prezydent jest krytykowana za utrzymywanie stałych i niskich cen benzyny w kraju, co prowadzi do problemów finansowych w sektorze bioetanolu. Z drugiej jednak strony inflacja jest bardzo niska.


Tagi:
źródło:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!