| Autor: redakcja1

Rachunki za gaz dla gospodarstw domowych w 2019 r. pozostaną bez zmian

– Z zadowoleniem przyjmuję informację Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa i Prezesa Urzędu Regulacji Energetyki o utrzymaniu na dotychczasowym poziomie wysokości rachunków za dostawy gazu ziemnego – powiedział Minister Energii Krzysztof Tchórzewski.

Rachunki za gaz dla gospodarstw domowych w 2019 r. pozostaną bez zmian
Chcę wyrazić uznanie dla polskiego sektora gazowego, który pomimo niekorzystnych trendów na rynku nie tylko polskim, lecz również europejskim, podejmuje działania, mające na celu zachowanie cen dla odbiorców na stabilnym, dotychczasowym poziomie – dodał minister.
 
Prezes URE zatwierdził taryfę dystrybucyjną dla Polskiej Spółki Gazownictwa i taryfę dla paliwa gazowego dla PGNiG Obrót Detaliczny. Nowe taryfy kompensują wzrost cen gazu ziemnego o 2,5% obniżeniem taryfy dystrybucyjnej (za dostawę gazu) o 5%, dzięki czemu prawie 6,5 miliona gospodarstw domowych otrzyma rachunki za gaz na praktycznie niezmienionym poziomie w stosunku do tych z 2018 r. – średnio i tak niższych o 8%, niż w 2015 roku.
 
Taryfy wchodzą w życie 15 lutego 2019 r. i będą obowiązywać do końca roku. PGNiG przygotował również korzystną ofertę cenową dla sektora biznesowego.
 
Jednocześnie pozostaje zagwarantowane finansowanie dla podejmowanych przez spółki gazowe inwesgaz tycji infrastrukturalnych pozwalających na dywersyfikację źródeł dostaw gazu ziemnego oraz na zwiększenie poziomu gazyfikacji i dostępności tego paliwa.
 
Dzięki temu uda się zrealizować ogłoszony w zeszłym roku przez Premiera Mateusza Morawieckiego Program przyspieszenia inwestycji w sieć gazową Polski do 2022 r. – zakończył minister Tchórzewski.
 


Tagi:
źródło: