| Autor: redakcja1

Wisenhof rozważa przejście na pasze wolne od GMO

W grudniu 2014 roku największa niemiecka firma produkująca drób - Wisenhof jest gotowa do przejścia na pasze wolne od GMO – podaje FAMMU/FAPA.

Wisenhof rozważa przejście na pasze wolne od GMO

Wisenhof rozważa przejście na pasze wolne od GMO

Tymczasem jeszcze w lutym 2014 roku Niemieckie Stowarzyszenie Producentów Drobiu – ZDG jednostronnie zadeklarowało zakończenie używania paszy wolnej od GMO podążając za podobnymi zapewnieniami pokrewnych organizacji w Wielkiej Brytanii oraz Danii, co jego zdaniem wynikało przede wszystkim z problemów z podażą wolnej od GMO soi. Jednak firma Wisenhof oświadczyła, że z uwagi na nacisk konsumentów, zdecydowała się na przejście na paszę wolną od modyfikacji genetycznych.
 
Niemieckie supermarkety prowadziły bliskie konsultacje z rządem Brazylii i doszły do wniosku, że jest wystarczająca ilość surowca wolnego od GMO do zaspokojenia unijnego popytu. W związku z tym, ZDG wycofało się zatem ze stanowiska o braku dostępności soi wolnej od GMO. Detaliści wskazują, że w następnych krokach będą wymagać w łańcuchu żywnościowym użycia pasz całkowicie wolnych od GMO w całym sektorze paszowym w tym dla: mleczarstwa, produkcji trzody chlewnej i wołowiny.
 
Jeszcze w 2013 roku 12 sieci supermarketów w Unii podpisało „Brukselską deklarację sojową” w której zadeklarowało stanowisko, że konsumenci oraz producenci powinni mieć swobodny wybór spożycia i użycia soi nie modyfikowanej genetycznie.Tagi:
źródło: