Monitor fraz

Zapamiętaj mnie    Przypomnij hasło

Partner portalu
Jesteś w: Wiadomości rolnicze » Pasze

Nieznaczny spadek produkcji komponentów paszowych w UE

Dodano:

pomniejsz czcionkę powiększ czcionkę


Według Europejskiej Federacji Producentów Komponentów Paszowych, w 2013 roku państwa...

Według Europejskiej Federacji Producentów Komponentów Paszowych, w 2013 roku państwa członkowskie Unii Europejskiej wyprodukowały 153,8 mln ton mieszanek paszowych, tj. o niespełna 0,2% mniej w stosunku do roku poprzedniego – podała FAMMU/FAPA.


Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości raz w tygodniu na e-mail!

Akceptuję regulamin portalu


Zdaniem ekspertów, produkcja pasz przemysłowych dla świń obniżyła się o 1,7%, natomiast wytwórczość pasz dla drobiu i bydła wzrosła odpowiednio o 0,6% i 0,8%. Wynika z tego, że segment produkcji pasz dla drobiu umocnił swoją pozycję w stosunku do segmentu produkcji pasz dla świń.
 
Wyraźny wzrost produkcji i zużycia pasz dla bydła był spowodowany opóźnieniem wiosny w wielu częściach Europy oraz zmniejszeniem produkcji pasz zielonych w tym okresie.
 
Spośród wszystkich ważnych producentów europejskich pasz, największy wzrost zaobserwowano w Wielkiej Brytanii – o 5%, a także w Polsce – o 3%. Spadek produkcji odnotowano natomiast we Francji, Hiszpanii oraz Holandii (po 1%). Z kolei na stabilnym poziomie utrzymała się wytwórczość w Niemczech oraz we Włoszech.
 
W analizowanym okresie, swoją pozycję lidera w produkcji pasz w Unii Europejskiej umocniły Niemcy, wyprzedzając tym samym Francję i Hiszpanię.
 
Zdaniem przedstawicieli Europejskiej Federacji Producentów Komponentów Paszowych, w bieżącym roku nastąpi stabilizacja produkcji pasz dla drobiu oraz dalsza redukcja wytwórczości dla sektora trzody chlewnej – o 0,5% oraz dla branży wołowiny – o 1,0%. Spowodowane to będzie poprawą warunków klimatycznych sprzyjających powstawaniu pastwisk. W związku z tym, produkcja mieszanek paszowych w bieżącym roku obniży się najprawdopodobniej o 1% wobec 2013 roku.  

Google+


źródło:

Nie ma żadnych komentarzy! Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość.
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się i bierz aktywny udział w życiu serwisu.
Skomentuj

Czy artykuł był pomocny? +0 pkt. razem głosów: 0

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Gospodarz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodając komentarz akceptujesz regulamin serwisu.


 • Produkcja i handel drobiem
 • Produkcja i handel drobiem

  Zakłady przemysłu drobiarskiego zatrudniające 50 i więcej stałych pracowników, w lutym 2018 r. wyprodukowały 194 tys. t mięsa drobiowego, a więc to mniej o 10% niż przed miesiącem i o 1% niż...
 • Rosnące ceny jaj
 • Rosnące ceny jaj

  W drugiej połowie 2017 r. wystąpiła bardzo silny zwyżkowy trend cen na unijnym rynku jaj. Przyczyną było wykrycie niedozwolonych substancji i wycofanie dużych partii jaj z handlu detalicznego w...
 • Koszty paszowe w hodowli kurcząt pozostały niezmienne
 • Koszty paszowe w hodowli kurcząt pozostały niezmienne

  W okresie styczeń-luty br. nie zmieniły się miesięczne koszty paszowe w chowie kurcząt rzeźnych.
 • IUNG stwierdził wystąpienie suszy rolniczej
 • IUNG stwierdził wystąpienie suszy rolniczej

  IUNG-PIB zgodnie z wymogami Obwieszczenia opracował wartości klimatycznego bilansu wodnego dla wszystkich gmin Polski (2478 gmin) oraz w oparciu o kategorie gleb określił w tych gminach aktualny...
 • Precyzyjny Gospodarz na Targach AGRO-TECH w Minikowie
 • Precyzyjny Gospodarz na Targach AGRO-TECH w Minikowie

  W 2016 roku turniej Precyzyjny Gospodarz wystartował z nową, odświeżoną formułą. Pierwszych Precyzyjnych Gospodarzy w VI sezonie konkursu, poznaliśmy podczas AGRO-PARK w Lublinie i Opolagrze w...
Agencja Marketingowa Wizerunek Spółka z o.o.
Plac Berwińskiego 5, 66-120 Kargowa, NIP 596-172-58-30, REGON 080420978
TEL. +48 506 650 670, FAX (68)422-11-64, TEL. (68)422-11-63
© 2010-2014r. Wszelkie prawa zastrzeżone Gospodarz.pl