Monitor fraz

Zapamiętaj mnie    Przypomnij hasło

Partner portalu
Jesteś w: Wiadomości rolnicze » Pasze

W 2014 roku produkcja pasz przemysłowych w UE spadnie

Dodano:

pomniejsz czcionkę powiększ czcionkę


W 2013 r. produkcja pasz przemysłowych w UE była stabilna, a w Polsce wzrosła o 3%. Prognozuje...

W 2013 r. produkcja pasz przemysłowych w UE była stabilna, a w Polsce wzrosła o 3%. Prognozuje się, że w 2014 r. unijna produkcja spadnie o blisko 1% - informuje Bank BGŻ.


Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości raz w tygodniu na e-mail!

Akceptuję regulamin portalu


Jak podała w ubiegłym tygodniu w komunikacie Europejska Federacja Producentów Pasz (FEFAC) z informacji dostarczonych przez jej członków wynika, że w 2013 r. produkcja pasz przemysłowych w UE, z wykluczeniem Grecji, Luksemburga i Malty była na poziomie 153,8 mln t, a zatem to o 0,2% mniej niż rok wcześniej.
 
Spadek produkcji łącznie wynikał z niższej o 1,7% produkcji pasz dla trzody chlewnej. Związane to było z niepewną sytuacją w sektorze, gdzie rentowność produkcji była na niewysokim poziomie, a wejście w życie 1.01.2013 r. nowych wymagań związanych z grupowym utrzymywaniem loch prośnych dodatkowo ograniczyło pogłowie i tym samym popyt na pasze.
 
W tym samym czasie produkcja pasz dla bydła wzrosła o 0,8%, a pasz dla drobiu o 0,6%. W związku z tym, pasze dla drobiu umocniły swoją pozycję, jako najważniejszy segment rynku pasz przemysłowych. Produkcja i zużycie pasz dla bydła zwiększyła się wyraźnie na skutek późnej wiosny w wielu częściach Europy i niższej produkcji pasz zielonych w tym okresie.
 
Wśród największych unijnych producentów dwa kraje wyraźnie zwiększyły produkcję w 2013 r. Były to Wielka Brytania z 5% zwyżką oraz Polska, gdzie produkcja wzrosła o 3%. Produkcja w Niemczech i Włoszech była stabilna, a we Francji, Hiszpanii i Holandii zmalała o 1%.
 
Eksperci FEFAC szacują, że w 2014 r. produkcja w przypadku pasz dla drobiu będzie stabilna, pasz dla trzody spadnie o 0,5%, a pasz dla bydła - o prawie 1%. Stanie się tak z uwagi na warunki pogodowe, które wiosną są znacznie lepsze niż rok temu i tym samym zapotrzebowanie na pasze przemysłowe jest mniejsze. Zmiany te spowodują obniżenie się produkcji przemysłowej pasz ogółem o 1%.

Google+


źródło:

Nie ma żadnych komentarzy! Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość.
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się i bierz aktywny udział w życiu serwisu.
Skomentuj

Czy artykuł był pomocny? +0 pkt. razem głosów: 0

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Gospodarz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodając komentarz akceptujesz regulamin serwisu.


 • Produkcja i handel drobiem
 • Produkcja i handel drobiem

  Zakłady przemysłu drobiarskiego zatrudniające 50 i więcej stałych pracowników, w lutym 2018 r. wyprodukowały 194 tys. t mięsa drobiowego, a więc to mniej o 10% niż przed miesiącem i o 1% niż...
 • Rosnące ceny jaj
 • Rosnące ceny jaj

  W drugiej połowie 2017 r. wystąpiła bardzo silny zwyżkowy trend cen na unijnym rynku jaj. Przyczyną było wykrycie niedozwolonych substancji i wycofanie dużych partii jaj z handlu detalicznego w...
 • Koszty paszowe w hodowli kurcząt pozostały niezmienne
 • Koszty paszowe w hodowli kurcząt pozostały niezmienne

  W okresie styczeń-luty br. nie zmieniły się miesięczne koszty paszowe w chowie kurcząt rzeźnych.
 • IUNG stwierdził wystąpienie suszy rolniczej
 • IUNG stwierdził wystąpienie suszy rolniczej

  IUNG-PIB zgodnie z wymogami Obwieszczenia opracował wartości klimatycznego bilansu wodnego dla wszystkich gmin Polski (2478 gmin) oraz w oparciu o kategorie gleb określił w tych gminach aktualny...
 • Precyzyjny Gospodarz na Targach AGRO-TECH w Minikowie
 • Precyzyjny Gospodarz na Targach AGRO-TECH w Minikowie

  W 2016 roku turniej Precyzyjny Gospodarz wystartował z nową, odświeżoną formułą. Pierwszych Precyzyjnych Gospodarzy w VI sezonie konkursu, poznaliśmy podczas AGRO-PARK w Lublinie i Opolagrze w...
Agencja Marketingowa Wizerunek Spółka z o.o.
Plac Berwińskiego 5, 66-120 Kargowa, NIP 596-172-58-30, REGON 080420978
TEL. +48 506 650 670, FAX (68)422-11-64, TEL. (68)422-11-63
© 2010-2014r. Wszelkie prawa zastrzeżone Gospodarz.pl