| Autor: redakcja1

Większe ceny przemysłowych mieszanek pasz pełnoporcjowych dla kur niosek

Miesięczne ceny przemysłowych mieszanek pasz pełnoporcjowych dla kur niosek były w okresie styczeń-sierpień 2018 r. o 9,5% większe od notowanych rok wcześniej, a ceny płacone producentom jaj zwiększyły się w tym samym czasie o 10%.

Większe ceny przemysłowych mieszanek pasz pełnoporcjowych dla kur niosek
Stosunek cen jaj i pasz zapewniał więc nadal rentowność produkcji jaj, jednak jej poziom zmniejszył się w porównaniu z pierwszymi miesiącami roku, a szczególnie z drugim półroczem 2017 r. Poza tym dynamika cen otrzymywanych przez producentów jaj była w 2018 r. sporo mniejsza od tempa wzrostu cen jaj w handlu detalicznym.
 
Miesięczna cena detaliczna jaj konsumpcyjnych w okresie styczeń-sierpień 2018 r. wyniosła 0,68 zł/sztukę i była o 31% wyższa niż w porównywalnym czasie przed rokiem. W sierpniu jaja sprzedawano w detalu po cenach o 25% większych niż przed rokiem. Jaja pozostały więc stosunkowo drogim źródłem białka zwierzęcego.


Tagi:
źródło:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!