Masz internet? - Możesz mieć problem z jego odliczeniem

Każdy, kto korzysta z internetu w domu może odliczyć wydatki przeznaczone na ten cel od podatku dochodowego za rok 2010.

 

Niemniej jednak za miesiąc grudzień będzie można odliczyć tylko w przypadku wystawienia faktury do końca tego roku. Za rok 2010 ulga na internet maksymalnie wynosi 760 zł. Przysługuje ona osobom, które korzystają z niego w miejscu swojego zamieszkania. Nie ważne jest przy tym czy mieszkanie to jest własne, użyczone czy też wynajmowane.

 

Jednakże w celu skorzystania z możliwości odliczenia od podatku wydatków na internet należy posiadać faktury VAT od firmy dostarczającej te usługi i wystawionej na nazwisko osoby, która korzysta z tej ulgi.

 

No cóż, w związku z tym może być problem z fakturą wystawioną za miesiąc grudzień. Jeżeli więc rachunek zostanie sporządzony w styczniu 2011 roku, to nie będzie można go uwzględnić w rocznym rozliczeniu.

 

Co więcej, otóż nie ma najmniejszego znaczenia to, że faktura dotyczy grudnia czy nawet do końca tego roku zostanie zapłacona.

 

Na szczęście w przyszłym roku ulga w dalszym ciągu będzie obowiązywała na takich samych warunkach jak w roku obecnym.Tagi:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!