| Autor: kkj6

Nagroda specjalna dla Biblioteki Publicznej Gminy Kłodzko

Biblioteka Publiczna Gminy Kłodzko pomyszkowała skutecznie.

Nagroda specjalna dla Biblioteki Publicznej Gminy Kłodzko

Znane są już wyniki ogólnopolskiego konkursu "Pomyszkuj w bibliotece - Tydzień z Internetem 2011". Do konkursu wpłynęło 359 zgłoszeń z relacjami ze spotkań w bibliotekach w całej Polsce. Komisja konkursowa przyznała trzy nagrody I stopnia, dwie nagrody II stopnia, jedną nagrodę III stopnia oraz 100 nagród specjalnych. Biblioteka Publiczna Gminy Kłodzko, jako jedyna w Powiecie Kłodzkim otrzymała wyróżnienie specjalne za akcję „Poradnia Zdrowia”, skierowaną do seniorów.

Spotkanie miało na celu zapoznanie seniorów z zasobami Internetu na temat zdrowia. Uczestnicy spotkania mogli nie tylko uzyskać informacje i porady zdrowotne, ale także poznać podstawowe zasady obsługi komputera. W nagrodę do ołdrzychowickiej biblioteki trafi zestaw edukacyjny ufundowany przez UPC Polska. Zestaw obejmuje podręcznik Akademii e-Seniora UPC i 3 książeczki dla dzieci o bezpieczeństwie w sieci "Baw i ucz się". Ponadto wszystkie biblioteki, które nadesłały zgłoszenia do konkursu, otrzymają certyfikat potwierdzający udział w „Tygodniu z Internetem 2011”, a do władz samorządowych przesłane zostanie specjalne podziękowanie, do którego będzie dołączona relacja biblioteki. Mariola Huzar – dyrektor BPGK.

Źródło: Gmina Kłodzko


Tagi:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!