| Autor: redakcja6

"Precyzyjny Gospodarz" na KWZH 2015 w Poznaniu

W połowie maja 2015 roku na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich zagoszczą najpiękniejsze okazy zwierząt hodowlanych. XXVII Krajowa Wystawa Zwierząt Hodowlanych w Poznaniu będzie także okazją do zmierzenia się z torem sprawnościowym w ramach turnieju "Precyzyjny Gospodarz".

Precyzyjny Gospodarz na KWZH 2015 w Poznaniu

W 2015 roku gospodarze rozpoczęli zmagania o miano "precyzyjnego" podczas Targów Agro-Park w Lublinie. Druga edycja czwartego sezonu turnieju "Precyzyjny Gospodarz" odbędzie się podczas Krajowej Wystawy Zwierząt Hodowlanych w Poznaniu dzięki współpracy Redakcji Twojego Portalu Rolniczego Gospodarz.pl, firmy Metal-Fach, Zetor Polska i Banku BGŻ.

Zasady turnieju Precyzyjny Gospodarz
 
Turniej "Precyzyjny Gospodarz" podczas targów KWZH będzie przebiegał na zasadach obowiązujących w 2015 roku. 
Do dyspozycji uczestników oddany zostanie ciągnik marki Zetor zaopatrzony w tur oraz bela siana i przyczepa firmy Metal-Fach, która posłuży jako "gwóźdź programu".

U
czestnicy turnieju będą mieli za zadanie wyruszyć ciągnikiem z punktu "A" do punktu "B" oraz wrócić do pierwotnej pozycji. Z wyznaczonego miejsca na torze trzeba będzie wykonać manewr podniesienia beli siana za pomoca tura, w który zaopatrzony będzie ciągnik Zetor, a nastepnie odstawić ją na przyczepę Metal-Fach - odległą o kilka metrów od punktu "A". Stamtąd koniecznie trzeba będzie cofnąć ciągnikiem na wyznaczone pole i ruszyć z powrotem po belę z przyczepy. Z tego miejsca wystarczy już tylko powrócić do punktu wyjściowego, rozładować siano i zaparkować ciągnikiem w pierwotnym miejscu.
 

Czas przeznaczony na realizację zadania wynosi 10 minut. Z opinii pierwszych uczestników nowych zasad wynika, że zadanie z pozoru trudne, jest przejemne i łatwe do wykonania o czym świadczą wyniki uzyskane podczas AGRO-PARK.

Czytaj dalej na następnej stronie...

Tagi:
źródło:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!