| Autor: redakcja1

Precyzyjny Gospodarz Targi AGRO-PARK 2016 Lublin

W dniach 5-6 marca 2016 r. w Lublinie odbyły się pierwsze eliminacje w tegorocznym turnieju "Precyzyjny Gospodarz".

Precyzyjny Gospodarz Targi AGRO-PARK 2016 LublinPrecyzyjny Gospodarz na AGRO-PARK

Piąty sezon turnieju "Precyzyjny Gospodarz" rozpoczęliśmy z przytupem. Pierwsza tegoroczna odsłona zawodów odbyła się 5 i 6 marca 2016 r. w Lublinie na targach AGRO-PARK, w trakcie której wyłoniono najbardziej precyzyjnych gospodarzy.

Zgodnie z regulaminem do konkursu mogły przystąpić osoby, które posiadały prawo jazdy kategorii co najmniej B lub T, a poziom alkoholu w ich krwi nie przekraczał 0,2 promila. Wszyscy chętni, którzy przeszli weryfikację, otrzymali unikatowe koszulki "Precyzyjnego Gospodarza", które zdobyć można jedynie poprzez udział w konkursie.

Tuż po krótkiej instrukcji głównego sędziego, zgodnie z kolejnością zapisów, wystartowali pierwsi śmiałkowie. Do walki o miano precyzyjnego dodatkowo motywowały rodziny i znajomi uczestników, którzy kibicowali swoim faworytom.

Tym razem każdy z zawodników miał okazję poczuć namiastkę atmosfery średniowiecznego turnieju rycerskiego. Jednakże  w dużej mierze unowocześnionego, gdyż w naszym wydaniu rolę rączego rumaka spełnił ciągnik Zetor Proxima, do którego przytroczona została lanca. Uczestnicy mieli za zadanie przekłuć balonik znajdujący się z jednej strony przyczepy Metal-Fach, a następnie zaparkować w wyznaczonym miejscu tyłem, strącić kolejny balonik i ponownie zaparkować. Po trzecim przebitym baloniku należało powrócić na miejsce startowe.


(kliknij, aby powiększyć)

Kreatywności i pomysłowości zawodnikom nie brakowało. Mieli oni bowiem możliwość poruszania się po torze wedle własnego uznania, przestrzegając jedynie wyznaczonych linii.

Nad precyzją wykonania zadania czuwał sędzia główny, który doliczał za popełnione błędy jednorazowo 15 sekund kary oraz przedstawiciel firmy Zetor Polska, który kontrolował manewry zawodników w kabinie.

Najbardziej precyzyjni gospodarze otrzymali zestaw nagród przygotowanych przez współorganizatorów zawodów, czyli firmę Zetor Polska, Metal-Fach, Bank BGŻ BNP Paribas i Redakcję Gospodarz.pl. W sobotę w zawodach zwyciężył Wojciech Adamczuk z czasem - 1:46, natomiast w niedzielę – Tomasz Szpakowski z czasem – 1:39. Serdecznie gratulujemy!

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć ze sobotnich i niedzielych zmagań, które znajdziecie poniżej.


Przejdź na następną stronę by zobaczyć szczegółowe wyniki konkursu Precyzyjny Gospodarz...


Tagi:
źródło: