| Autor: redakcja6

Precyzyjny Gospodarz - IV sezon turnieju rozpoczęty!

Turniej Precyzyjny Gospodarz 2015 wystartował w tym roku z nową, odświeżoną formułą. Pierwszych Precyzyjnych Gospodarzy w IV sezonie konkursu wyłoniliśmy podczas Targów AGRO-PARK w Lublinie.

Precyzyjny Gospodarz - IV sezon turnieju rozpoczęty!Nowy sezon - nowa formuła turnieju Precyzyjny Gospodarz

W 2015 roku gospodarze rozpoczęli zmagania o miano "precyzyjnego" podczas Targów AGRO-PARK w Lublinie. W porównaniu do poprzednich edycji zmieniła się jednak sama formuła konkursu. Jak do tej pory zawodnicy musieli stawić czoła ciągnikowi z przyczepą i przejechać nim po torze w kształcie łuku podobnego do egzaminu na prawo jazdy.

Jednak ze względu na rosnące z roku na rok zainteresowanie, a także propozycje i sugestie uczestników oraz ich chęć zmierzenia się z "czymś nowym", w bieżącym sezonie zasady turnieju odbiegają znacznie od poprzednich trzech edycji. Tym razem łuk został zastąpiony torem sprawnościowym, a ciągnik z przyczepą rozdzielone. Ciągnik Zetor otrzymał tura, a wolnostojąca przyczepa Metal-Fach posłużyła jako "gwóźdź programu".

  (kliknij, aby powiększyć)

Nowe zasady Precyzyjnego Gospodarza

W bieżącym sezonie gospodarze mają za zadanie wyruszyć ciągnikiem z punktu "A" do punktu "B" oraz wrócić do pierwotnej pozycji.

Z wyznaczonego miejsca na torze należy zabrać turem belę siana i odstawić na przyczepę Metal-Fach - odległą o kilka metrów od punktu "A". Stamtąd trzeba cofnąć ciągnikiem na wyznaczone pole i ruszyć z powrotem po belę z przyczepy. Z tego miejsca wystarczy juz tylko wrócić do punktu wyjściowego, rozładować siano i zaparkować ciągnikiem w pierwotnym miejscu.

Z opinii pierwszych uczestników biorących udział podczas AGRO-PARK można było wywnioskować, iż zadanie z pozoru trudne, jest czytelne i łatwe do wykonania. Świadczy o tym fakt, iż żaden ze startujących w Lublinie śmiałków nie został zdyskwalifikowany z powodu przekroczenia założonego czasu, czyli 10 minut.

Warto zaznczyć, iż cały turniej przebiega pod czujnym okiem sędziów, którzy za przekroczenie dozwolonych linii doliczają punkty karne pod postacią dodatkowych 15 sekund. Natomiast w kabinie ciągnika przejazd po torze kontroluje przedstawiciel marki Zetor, który dba zarazem, aby każdy z uczestników posłużył się tym samym biegiem.

Czytaj dalej na następnej stronie...Tagi:
źródło:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!