| Autor: redakcja1

Turniej „Precyzyjny Gospodarz” w Wilkowicach

W dniach 24-25 sierpnia 2013 roku w Wilkowicach w gminie Lipno, podczas Wystawy ROLTECHNIKA 2013 i XII Festiwalu Starych Ciągników i Maszyn Rolniczych im. Jerzego Samelczaka odbyły się kolejne eliminacje Turnieju Precyzyjny Gospodarz. Siódma tegoroczna edycja zmagań przyniosła nowy rekord konkursu.

Turniej „Precyzyjny Gospodarz” w WilkowicachZmagania w wielkopolskich Wilkowicach podczas targów Roltechnika zorganizował Twój Portal Rolniczy Gospodarz.pl przy ścisłej współpracy z firmami Zetor Polska, Metal-Fach oraz Bankiem BGŻ.

Przeczytaj relację z Wystawy ROLTECHNIKA 2013 i XII Festiwalu Starych Ciągników i Maszyn Rolniczych w Wilkowicach

 
W ramach konkursu każdy z uczestników musiał się zmierzyć z zadaniem polegającym na pokonaniu toru sprawnościowego mającego kształt łuku, jaki trzeba przejechać podczas egzaminu na prawo jazdy. Do dyspozycji śmiałków oddano ciągnik Zetor Proxima 90 plus z przyczepą dwuosiową ośmiotonową firmy Metal-Fach. Jak zawsze by móc wziąć udział w rywalizacji wymagane było posiadanie prawo jazdy kategorii T, BE lub CE. Poza tym każdy z uczestników konkursu musiał poddać się obowiązkowemu badaniu alkomatem.
 
Pomimo iż zadanie wydawało się pozornie proste, to wcale do takich nie należało. Paru uczestników nie sprostało bowiem zadaniu i nie zmieściło się w wyznaczonym na przejazd czasie. Niektórzy jednak przystąpili co zmagań z wyraźną chęcią pobicia rekordu konkursu co udało się podczas sobotniej edycji. Nowy rekord ustanowił Jonasz Glapiak a jego czas to 1:35:93.
 
(kliknij, abo powiększyć)
 
Tym samym pobito rekord konkursu, który do tej pory należał do województwa opolskiego. Czy jednak Wielkopolsce uda się utrzymać tytuł lidera? A może historia się powtórzy i tak jak w minionym roku rekordowy czas uzyska gospodarz startujący w Lublinie?
 
Przed nami ostatnie dwie edycje konkursu, podczas AGRO-PARK w Lublinie. Już dziś zarejestruj się do konkursu w Lublinie - liczba miejsc ograniczona. Chętnych do wzięcia udziału w konkursie jest zazwyczaj bardzo wielu, ale tylko nieliczni dostają szansę zawalczenia o główną nagrodę, jaką jest nawigacja GPS oraz wycieczka do fabryki Zetora.

Zobacz także: Precyzyjni Gospodarze z wizytą w fabryce Zetor w Czechach

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć ze zmagań w Wilkowicach, którą jak zawsze znajdziecie poniżej.

Przejdź na następną stronę by zobaczyć wyniki Precyzyjnego Gospodarza 2013 w Wilkowicach...


Tagi:
źródło: