| Autor: redakcja1

Wyłoniono pierwszego „Precyzyjnego Gospodarza”

Podczas pierwszej edycji Turnieju „Precyzyjny Gospodarz”, który odbył się w miejscowości Minikowo, w powiecie nakielskim, w województwie kujawsko-pomorskim wyłoniono pierwszego zwycięzcę.

Wyłoniono pierwszego „Precyzyjnego Gospodarza”Więcej materiałów video znajdziesz na kanale "telewizja rolnicza"
Początkowo aura pogodowa nie była zbyt litościwa dla organizatorów i trzeba było odwołać turniej. Na szczęście drugi dzień minikowskich targów był słoneczny i pozbawiony nagłych opadów oraz burz, co pozwoliło na przeprowadzenie konkursu.
 
Turniej cieszył się ogromnym zainteresowaniem, ale ze względu na zbyt dużą liczbę chętnych w stosunku do przeznaczonego na konkurs czasu wybrano jedynie 10 osób.
 

Każdy z uczestników miał za zadanie przejechać ciągnikiem Zetor Proxima 90 plus z przyczepą dwuosiową 10 ton tor w kształcie łuku takiego, jaki trzeba pokonać na egzaminie podczas zdawania prawa jazdy. Czas, w którym należało wykonać zadanie wynosił maksymalnie 10 minut.
 
Zanim jednak ochotnicy usiedli za kółkiem, zostali poddani badaniu alkomatem oraz musieli okazać ważne prawo jazdy na kategorię T. By nieco ułatwić startującym zadanie, wraz z uczestnikiem jechał również instruktor, aby w razie potrzeby wesprzeć kierowcę. Nad całością czuwał sędzia główny wraz z asystentami w postaci sędziów liniowych, którzy informowali o przekroczeniu wyznaczonego toru i doliczeniu punktów karnych.
 
 
Wykonanie tego manewru w przód nie sprawiało uczestnikom większych trudności. Problem się pojawił przy cofaniu pojazdu. Niestety z tego powodu trzem osobom nie udało się zmieścić w wyznaczonym czasie i zostały zdyskwalifikowane.
 

Walka była bardzo zacięta, napięcie sięgało zenitu, ale koniec końców udało się wyłonić zwycięzcę pierwszej edycji tego turnieju. Precyzyjnym Gospodarzem okazał się Błażej Garstka i to on właśnie stał się szczęśliwym posiadaczem nawigacji GPS. To jednak nie koniec naszych poszukiwań Precyzyjnego Gospodarza. Przed nami jeszcze dwa turnieje w Wilkowicach i Lublinie.

 
Pierwsza edycja turnieju została zorganizowania przez Twój portal rolniczy Gospodarz.pl przy współpracy Banku BGŻ, firmy Zetor Polska oraz AGRO-TECH Minikowo.

Oto lista laureatów:

  • Błażej Garstka - miejsce I
  • Marek Cysewski - miejsce II
  • Adam Kozłowski - miejsce III
  • Tomasz Drążkowski - miejsce IV
  • Adam Wiatroszak - miejsce V
  • Rafał Zabrocki - miejsce VI
  • Adam Chróstowski - miejsce VII
  • Krzysztof Słomiński - miejsce - VIII
  • Sebastian Fiołek - miejsce VIII
  • Eryk Wąsowski - miejsce VIII
 Tagi:
źródło:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!