| Autor: redakcja1

Krajowe ceny skupu zbóż

W czwartym miesiącu bieżącego roku ceny większości zbóż minimalnie wzrosły.

Krajowe ceny skupu zbóż
W tym czasie za pszenicę można było otrzymać średnio 898 złotych za tonę, a więc o 12 procent więcej niż w miesiącu poprzednim. Niemniej jednak w porównaniu z rokiem ubiegłym to obniżka o 5 procent. W zależności od regionu, ceny wahały się w granicach 813- 940 złotych za tonę.
 
Z kolei za tonę żyta w punkcie skupu płacono przeciętnie 816 złotych, czyli o 0,6 procenta mniej niż w marcu tego roku. To także 9 procentowa zwyżka w rocznym rozliczeniu. W odniesieniu do poszczególnych części kraju, stawki wyniosły 715- 938 złote za tonę.
 
Również za jęczmień można było w punkcie skupu dostać o 5 procent więcej, a więc jego stawka była w granicach 858 złotych za tonę. W zeszłym roku zboże to było droższe o 1 procent. Natomiast jęczmień paszowy w ciągu miesiąca podrożał o 5 procent, co dało kwotę 845 złote za tonę. Jeśli chodzi o roczne zestawienie to jest 9 procentowy wzrost stawki.
 
W kwietniu tego roku kukurydzę zbywano w cenie 837 złote za tonę, a zatem o 8 procent drożej niż w miesiącu poprzedzającym, ale za to o 8 procent mniej niż w roku ubiegłym.
Tagi:
źródło:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!