| Autor: redakcja1

Krajowe ceny zbóż w punktach skupu

W dniach 21-27 maja bieżącego roku potaniała pszenica konsumpcyjna i jęczmień paszowy.

Krajowe ceny zbóż w punktach skupu
W tym czasie za pszenicę konsumpcyjną w punktach skupu płacono 947 złotych za tonę, co daje 0,2 procentową zniżkę w stosunku do wcześniejszego tygodnia, choć w miesięcznym zestawieniu to mniej więcej tyle samo, ale za to w odniesieniu do zeszłego roku jest to 8 procentowa zniżka.
 
W omawianym okresie wzrosła cena żyta konsumpcyjnego o 1,6 procenta osiągając przy tym poziom 921 złotych za tonę. W odniesieniu do cen kwietniowych jest to więcej 6 procent, a wobec zeszłego roku to 12 procentowy wzrost.
 
Natomiast jęczmień paszowy potaniał i to o 5,4 procenta, czyli do 847 złotych za tonę. Jest to 5 procentowy spadek wobec miesiąca wcześniejszego, ale 7 procentowa zwyżka w rozliczeniu rocznym.
 
W analizowanym okresie za kukurydzę trzeba było zapłacić 885 złotych za tonę, co oznacza 4 procentową zwyżkę. Porównując z miesiącem wcześniejszym to o 3 procent więcej, a w rocznym rozliczeniu to 9 procentowy spadek.
Tagi:
źródło:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!