| Autor: redakcja1

Krajowe ceny zbóż w punktach skupu

W dniach 28 maja – 3 czerwca bieżącego roku podrożała pszenica konsumpcyjna i jęczmień paszowy.

Krajowe ceny zbóż w punktach skupu
W tym czasie za pszenicę konsumpcyjną w punktach skupu płacono 951 złotych za tonę, co daje 0,4 procentową zwyżkę w stosunku do wcześniejszego tygodnia, choć w miesięcznym zestawieniu to 1 procentowy spadek. W odniesieniu do zeszłego roku jest to 9 procentowa zniżka.
 
W omawianym okresie spadła cena żyta konsumpcyjnego o 0,6 procenta osiągając przy tym poziom 915 złotych za tonę. W porównaniu z cenami z poprzedniego miesiąca jest to więcej 7 procent, a wobec zeszłego roku to 11 procentowy wzrost.
 
Natomiast jęczmień paszowy podrożał i to o 2,8 procenta, czyli do 871 złotych za tonę. Jest to 1 procentowy spadek wobec miesiąca wcześniejszego, ale 9 procentowa zwyżka w rozliczeniu rocznym.
 
W analizowanym okresie za kukurydzę trzeba było zapłacić 863 złotych za tonę, co oznacza 2,5 procentową obniżkę. Porównując z miesiącem wcześniejszym to mniej więcej tyle samo, a w rocznym rozliczeniu to 12 procentowy spadek.


Tagi:
źródło:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!