| Autor: redakcja1

Wysokie zbiory zbóż na Ukrainie

W 2013 roku zbiory zbóż na Ukrainie prawdopodobnie wyniosą 19 mln ton według danych przedstawionych przez ukraińskie ministerstwo rolnictwa Zdaniem specjalistów mogą one być jeszcze wiesze i oscylować w granicach 21 mln ton.

Wysokie zbiory zbóż na Ukrainie
Jak wynika z szacunków, obszar upraw pszenicy ozimej, której zbiory przewidziane na ten rok wyniosą 6,7 mln hektarów. Ocenia się, że 92% upraw jest w kondycji dobrej lub satysfakcjonującej, a zatem jest to znacznie lepsza sytuacja niż w roku poprzednim.
 
Zdaniem ekspertów, tegoroczne zbiory pszenicy będą się kształtować w granicach 51,85 mln ton, czyli o 10 mln ton większe niż w roku poprzednim. Na taki stan rzeczy spory wpływ miały dobre warunki pogodowe w czasie zasiewów, a także łagodna zima.
 
Jeśli chodzi o zbiory kukurydzy to bieżącym roku zebrane zostanie blisko 20 mln ton wobec zeszłorocznych 18,8 mln ton, a jęczmienia około 8 mln ton w porównaniu z 6,34 mln ton w roku poprzednim.


Tagi:
źródło:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!