| Autor: mikolaj

Inicjatywa przywrócenia uboju rytualnego skierowana do prac w Sejmie

Marszałek Sejmu RP zawiadomiła, że wniesiony przez Komitet Inicjatywy Ustawodawczej ustawy o zmianie ustawy o ochronie zwierząt projekt ustawy o zmianie ustawy o ochronie zwierząt zostanie skierowany do pierwszego czytania w Sejmie.

Inicjatywa przywrócenia uboju rytualnego skierowana do prac w Sejmie

W dniu 17 marca br. Marszałek Sejmu RP Ewa Kopacz zawiadomiła, że wniesiony przez Komitet Inicjatywy Ustawodawczej ustawy o zmianie ustawy o ochronie zwierząt projekt ustawy o zmianie ustawy o ochronie zwierząt zostanie skierowany do pierwszego czytania w Sejmie.

Czytaj więcej o uboju rytualnym na Gospodarz.pl

Komitet, który utworzyli Członkowie Krajowej Rady Izb Rolniczych by poprzez możliwość wykonywania inicjatywy ustawodawczej przez obywateli przywrócić możliwość dokonywania w Polsce uboju rytualnego, złożył do Kancelarii Marszałka Sejmu w wyznaczonym terminie ok. 130 tys. podpisów obywateli popierających projekt. W dniu 17 marca br., Marszałek Sejmu wydała zawiadomienie o poprawności złożonych podpisów i o skierowaniu projektu do pierwszego czytania w Sejmie. Projekt zostanie skierowany do Sejmu w ciągu 3 miesięcy od daty wniesienia projektu do Marszałka Sejmu, czyli od 5 marca br.Tagi:
źródło:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!