| Autor: redakcja1

Uproszczenie Wspólnej Polityki Rolnej

Nowy komisarz ds. rolnictwa Phil Hogan na pierwszym spotkaniu z organizacją rolniczą Copa-Cogeca w dniu 4 grudnia 2014 roku przedstawił swoje plany podjęcia działań mających na celu ograniczenie biurokracji związanej z funkcjonowaniem Wspólnej Polityki Rolnej i uproszczeniem unijnej polityki rolnej – podaje FAMMU/FAPA.

Uproszczenie Wspólnej Polityki Rolnej

Uproszczenie Wspólnej Polityki Rolnej

Już wcześniej komisarz Hogan zaznaczał, że zmniejszenie obciążeń biurokratycznych i uproszczenie WPR będą jego największymi priorytetami w nadchodzących latach.

W trakcie spotkania z reprezentantami Copa-Cogeca komisarz poinformował o swoich planach przeprowadzenia oceny (tzw. screening) zasad WPR aby zidentyfikować obszary i elementy wymagających zmiany w tej kwestii.

Niemniej jednak, w kontekście obaw narastających w krajach członkowskich wynikających z wdrożenia wymogu zazieleniania z początkiem 2015 roku, jak i również zasady funkcjonowania tego nowego instrumentu WPR będą mogły po roku od jego wprowadzenia także podlegać ocenie. Zapowiedzi zmian WPR zaprezentowane przez nowego komisarza ds. rolnictwa zostały dobrze odebrane przez Copa-Cogeca.Tagi:
źródło: