Monitor fraz

Zapamiętaj mnie    Przypomnij hasło

Partner portalu
Mogli wyprodukować 2 tysiące papierosów na minutę

Dodano:

pomniejsz czcionkę powiększ czcionkę


Policjanci CBŚP wspólnie z funkcjonariuszami KAS zlikwidowali nielegalną fabrykę papierosów...

Policjanci CBŚP wspólnie z funkcjonariuszami KAS zlikwidowali nielegalną fabrykę papierosów w powiecie zielonogórskim. Podczas akcji zatrzymano cztery osoby, zabezpieczono 3,6 mln szt. papierosów oraz tytoń, komponenty i maszyny do ich produkcji. Sprawa jest rozwojowa i policjanci nie wykluczają kolejnych zatrzymań.


Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości raz w tygodniu na e-mail!

Akceptuję regulamin portalu


Policjanci z Zarządu w Poznaniu Centralnego Biura Śledczego Policji pół roku temu zauważyli pojawiające się na polskim rynku, a nawet europejskim nielegalnie wyprodukowane papierosy z nienotowanej dotąd fabryki. W wyniku wręcz drobiazgowej pracy, krok po kroku odtwarzali trasy ewentualnych transportów i zbliżali się do ustalenia lokalizacji nielegalnej fabryki.
 
Policjanci nawiązali także współpracę z funkcjonariuszami Wielkopolskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Poznaniu,  w celu likwidacji nielegalnej fabryki. Wszystko wskazywało na to, że produkcja papierosów może odbywać się w jednym z obiektów w powiecie zielonogórskim w województwie lubuskim.
 
Na efekty nie trzeba było długo czekać.
 
Policjanci CBŚP i funkcjonariusze KAS weszli do hali, zatrzymując cztery osoby całkowicie zaskoczone widokiem mundurowych. W budynku znajdowała się kompletna linia do produkcji papierosów oraz urządzenia pomocnicze. Z ustaleń policjantów wynika, że maszyny były w stanie wyprodukować nawet dwa tysiące sztuk papierosów na minutę. Zabezpieczono także około 3,6 mln sztuk nielegalnie wyprodukowanych papierosów, ok. 650 kg tytoniu i odpadów produkcyjnych oraz komponenty do ich produkcji.
 
Wprowadzenie na rynek zabezpieczonych nielegalnie wyprodukowanych papierosów spowodowałoby straty Skarbu Państwa w wysokości 4,6 mln zł.
 
Funkcjonariusze ustalają kolejne aspekty sprawy, m.in. od jak dawna trwał przestępczy proceder, skąd trafiały komponenty oraz kto był odbiorcą nielegalnie wyprodukowanych papierosów. Osoby, które zostały zatrzymane podczas wczorajszej akcji zostaną doprowadzone do Prokuratury Rejonowej w Świebodzinie, gdzie będą wykonane z nimi dalsze czynności.
 
Sprawa jest rozwojowa i funkcjonariusze nie wykluczają kolejnych zatrzymań.

Google+


źródło:

Nie ma żadnych komentarzy! Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość.
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się i bierz aktywny udział w życiu serwisu.
Skomentuj

Czy artykuł był pomocny? +0 pkt. razem głosów: 0

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Gospodarz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodając komentarz akceptujesz regulamin serwisu.


Agencja Marketingowa Wizerunek Spółka z o.o.
Plac Berwińskiego 5, 66-120 Kargowa, NIP 596-172-58-30, REGON 080420978
TEL. +48 506 650 670, FAX (68)422-11-64, TEL. (68)422-11-63
© 2010-2014r. Wszelkie prawa zastrzeżone Gospodarz.pl