Monitor fraz

Zapamiętaj mnie    Przypomnij hasło

Partner portalu
Nowelizacja ustawy o ochronie roślin weszła w życie

Dodano:

pomniejsz czcionkę powiększ czcionkę


Nowelizacja ustawy o ochronie roślin, która weszła w życie z dniem 9 sierpnia 2014 roku,...

Nowelizacja ustawy o ochronie roślin, która weszła w życie z dniem 9 sierpnia 2014 roku, przewiduje obowiązek korzystania ze specjalnych punktów wwozu tylko dla tych roślin, produktów roślinnych i artykułów importowanych z krajów trzecich do Polski, które podlegają granicznej kontroli fitosanitarnej.


Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości raz w tygodniu na e-mail!

Akceptuję regulamin portalu


Ustawa o ochronie roślin

Jak do tej pory rośliny, produkty rośliny i wyroby importowane spoza Unii Europejskiej musiały być wwożone do Polski przez wyznaczone punkty niezależnie od tego, czy podlegały obowiązkowej kontroli fitosanitarnej, czy też nie.
 
Według nowych zasad, kontroli nie będą podlegały opakowania drewniane, w których umieszczony zostanie towar niepodlegający weryfikacji fitosanitarnej.
 
Wykaz roślin, produktów roślinnych lub przedmiotów, które nie wymagają świadectwa fitosanitarnego, innych wymaganych dokumentów lub oznakowań znajdzie się w obwieszczeniu ogłoszonym przez ministra rolnictwa. Tą samą drogą minister będzie ogłaszał wykaz towarów roślinnych, których wprowadzenie do Polski lub określonych stref chronionych jest zabronione.
 
Przypomnijmy, że Sejm uchwalił ustawę 10 czerwca 2014 roku, a 2 lipca podpisał ją Prezydent. Ustawa weszła natomiast w życie 9 sierpnia 2014 roku.

Google+


źródło:

Nie ma żadnych komentarzy! Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość.
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się i bierz aktywny udział w życiu serwisu.
Skomentuj

Czy artykuł był pomocny? +0 pkt. razem głosów: 0

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Gospodarz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodając komentarz akceptujesz regulamin serwisu.


 • XVI edycja Ogólnokrajowego Konkursu Bezpieczne Gospodarstwo Rolne
 • XVI edycja Ogólnokrajowego Konkursu Bezpieczne Gospodarstwo Rolne

  Od 2003 r. Konkurs organizowany jest przez Kasę Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego, we współpracy z Ministerstwem Rolnictwa i Państwową Inspekcją Pracy. W 2018 roku jednym z organizatorów...
 • Bardzo dobre trzy kwartały
 • Bardzo dobre trzy kwartały

  Wstępne wyniki handlu zagranicznego towarami rolno-spożywczymi za trzy kwartały bieżącego roku pokazują bardzo dobrą dynamikę wzrostu wartości eksportu oraz dodatniego salda wymiany.
 • Rynek jaj – nadal wysokie ceny
 • Rynek jaj – nadal wysokie ceny

  Aktualnie ceny jaj konsumpcyjnych i przemysłowych utrzymują się na wysokim poziomie, czemu sprzyja zarówno popyt krajowy, jak i silny popyt zagraniczny. W czwartym tygodniu listopada br. (20-26.11)...
 • MRiRW w sprawie wniosku o geodetach
 • MRiRW w sprawie wniosku o geodetach

  Zgodnie z art. 3 ust. 1 w związku z art. 5 ust. 4 ustawy o scalaniu i wymianie gruntów postępowanie wymienne przeprowadza i wykonuje starosta jako zadanie z zakresu administracji rządowej. Tym samym...
 • Z wizytą na Białorusi
 • Z wizytą na Białorusi

  14 listopada br. sekretarz stanu Jacek Bogucki przebywał w Mińsku, gdzie wziął udział w Międzynarodowej Wystawie PRODEXPO 2017.
Agencja Marketingowa Wizerunek Spółka z o.o.
Plac Berwińskiego 5, 66-120 Kargowa, NIP 596-172-58-30, REGON 080420978
TEL. +48 506 650 670, FAX (68)422-11-64, TEL. (68)422-11-63
© 2010-2014r. Wszelkie prawa zastrzeżone Gospodarz.pl