Monitor fraz

Zapamiętaj mnie    Przypomnij hasło

Partner portalu
Policjanci zlikwidowali fabrykę tytoniu

Dodano:

pomniejsz czcionkę powiększ czcionkę


Zlikwidowanie kompletnej linii produkcyjnej, zabezpieczenie ponad 120 tys. papierosów, prawie...

Zlikwidowanie kompletnej linii produkcyjnej, zabezpieczenie ponad 120 tys. papierosów, prawie 160 kilogramów tytoniu bez polskich znaków akcyzy oraz rozbicie grupy zajmującej się tą nielegalną produkcją. Do sprawy zatrzymano 2 mężczyzn i 2 kobiety, którzy usłyszeli zarzuty przechowywania i wytwarzania wyrobów tytoniowych bez wymaganego wpisu do rejestrów.


Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości raz w tygodniu na e-mail!

Akceptuję regulamin portalu


Funkcjonariusze z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą i Korupcją Komendy Rejonowej Policji Warszawa V oraz policjanci z Wydziału Do Walki z Cyberprzestępczością Komendy Stołecznej Policji od jakiegoś czasu rozpracowywali grupę zajmującą się nielegalną produkcją papierosów. Kiedy zebrali wystarczającą ilość informacji o nielegalnej fabryce, przygotowano wspólne działania, w których brali udział także funkcjonariusze Mazowieckiego Urzędu Celno- Skarbowego. Podczas realizacji w budynkach gospodarczych, na terenie gminy Stoczek Łukowski, odkryto funkcjonującą linię produkcyjną.
 
Policjanci wraz z celnikami w tym samym czasie kontrolowali kilka adresów. Na terenie fabryki ujawniono maszynę do produkcji tytoniu i zabezpieczono prawie 160 kilogramów krajanki tytoniowej. W suszarni, w bloku przy ulicy Szekspira i na posesji na terenie gminy Halinów zabezpieczono 120 tysięcy sztuk papierosów bez wymaganych znaków akcyzy.
 
Gdyby ten towar trafił na rynek, straty Skarbu Państwa, z tytułu podatku akcyzowego, podatku VAT i należności celnej wyniosłyby niemal pół miliona złotych. Według szacunków śledczych wartość zabezpieczonego wyposażenia fabryki oraz półproduktów służących do produkcji papierosów jak i samych papierosów wynosi co najmniej 100 tysięcy złotych.
 
Podczas działań funkcjonariusze zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 65 i 68 lat oraz dwie kobiety w wieku 52 i 64 lata. Dwoje z zatrzymanych jest narodowości rosyjskiej.
 
Dochodzenie w tej sprawie prowadzone jest pod nadzorem Prokuratury Rejonowej Warszawa Żoliborz. Cała czwórka już usłyszała zarzuty. 52-letnia kobieta odpowie za przechowywanie tytoniu oraz papierosów bez polskich znaków akcyzy. Trojgu z podejrzanych przedstawiono zarzuty za wytwarzania wyrobów tytoniowych bez wymaganego wpisu do rejestrów. Właściciel posesji na terenie której znajdowała się fabryka odpowie jeszcze za przewożenie tytoniu w celu dalszej odsprzedaży oraz przechowywanie papierosów bez polskich znaków akcyzy.
 
Wobec wszystkich zatrzymanych prokurator zastosował środek zapobiegawczy w postaci dozoru.

Google+


źródło:

Nie ma żadnych komentarzy! Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość.
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się i bierz aktywny udział w życiu serwisu.
Skomentuj

Czy artykuł był pomocny? +0 pkt. razem głosów: 0

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Gospodarz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodając komentarz akceptujesz regulamin serwisu.


Agencja Marketingowa Wizerunek Spółka z o.o.
Plac Berwińskiego 5, 66-120 Kargowa, NIP 596-172-58-30, REGON 080420978
TEL. +48 506 650 670, FAX (68)422-11-64, TEL. (68)422-11-63
© 2010-2014r. Wszelkie prawa zastrzeżone Gospodarz.pl