| Autor: redakcja1

UE chce wycofać oleje roślinne z procesu produkcyjnego biopaliw

UE powinna zająć się negatywnym wpływem na środowisko niezrównoważonej produkcji oleju palmowego, powodującej wylesianie i niszczenie ekosystemów, szczególnie w Azji Południowo-Wschodniej, stwierdzono w niewiążącym sprawozdaniu, nad którym posłowie zagłosują we wtorek, 4 dnia kwietnia br.

UE chce wycofać oleje roślinne z procesu produkcyjnego biopaliw
Posłowie chcą wycofywania olejów roślinnych, związanych z wylesianiem, z procesu produkcyjnego biopaliw, do 2020 roku oraz jednolitego systemu certyfikacji oleju palmowego trafiającego na rynek UE.
 
Posłowie stwierdzili, że około miliona hektarów, na terenach tropikalnych, przeznaczono na uprawy oleju palmowego, trafiającego do UE, z którego 46% używane jest w produkcji biopaliw. Posłowie wzywają Komisję Europejską do wdrożenia środków, które pozwoliłyby na stopniowe ograniczanie użycia olejów roślinnych, mających wpływ na skalę wylesiania, włącznie z olejem palmowym, w produkcji biopaliw, do 2020 roku.
 
Zgodnie z “bardzo niepokojącymi” raportami, cytowanymi przez posłów, podczas produkcji znacznej części oleju palmowego, naruszane są prawa podstawowe oraz standardy socjalne. Często korzysta się z pracy dzieci, ponadto odnotowano wiele konfliktów, dotyczących użytkowania ziemi, pomiędzy lokalną społecznością a właścicielami koncesji na produkcję oleju palmowego.
 
Tagi:
źródło:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!