Monitor fraz

Zapamiętaj mnie    Przypomnij hasło

Partner portalu
UE chce wycofać oleje roślinne z procesu produkcyjnego biopaliw

Dodano:

pomniejsz czcionkę powiększ czcionkę


UE powinna zająć się negatywnym wpływem na środowisko niezrównoważonej produkcji oleju...

UE powinna zająć się negatywnym wpływem na środowisko niezrównoważonej produkcji oleju palmowego, powodującej wylesianie i niszczenie ekosystemów, szczególnie w Azji Południowo-Wschodniej, stwierdzono w niewiążącym sprawozdaniu, nad którym posłowie zagłosują we wtorek, 4 dnia kwietnia br.


Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości raz w tygodniu na e-mail!

Akceptuję regulamin portalu


Posłowie chcą wycofywania olejów roślinnych, związanych z wylesianiem, z procesu produkcyjnego biopaliw, do 2020 roku oraz jednolitego systemu certyfikacji oleju palmowego trafiającego na rynek UE.
 
Posłowie stwierdzili, że około miliona hektarów, na terenach tropikalnych, przeznaczono na uprawy oleju palmowego, trafiającego do UE, z którego 46% używane jest w produkcji biopaliw. Posłowie wzywają Komisję Europejską do wdrożenia środków, które pozwoliłyby na stopniowe ograniczanie użycia olejów roślinnych, mających wpływ na skalę wylesiania, włącznie z olejem palmowym, w produkcji biopaliw, do 2020 roku.
 
Zgodnie z “bardzo niepokojącymi” raportami, cytowanymi przez posłów, podczas produkcji znacznej części oleju palmowego, naruszane są prawa podstawowe oraz standardy socjalne. Często korzysta się z pracy dzieci, ponadto odnotowano wiele konfliktów, dotyczących użytkowania ziemi, pomiędzy lokalną społecznością a właścicielami koncesji na produkcję oleju palmowego.
 

Google+


źródło:

Nie ma żadnych komentarzy! Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość.
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się i bierz aktywny udział w życiu serwisu.
Skomentuj

Czy artykuł był pomocny? +0 pkt. razem głosów: 0

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Gospodarz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodając komentarz akceptujesz regulamin serwisu.


 • Glifosat ostatecznie na 5 lat
 • Glifosat ostatecznie na 5 lat

  27 listopada br. w Brukseli podczas spotkania Komitetu Odwoławczego osiągnięto porozumienie odnośnie przedłużenia zezwolenia glifosatu w Unii Europejskiej na 5 lat.
 • Nadal rosną ceny polskich jaj
 • Nadal rosną ceny polskich jaj

  W ostatnich dwóch latach ceny jaj były niskie. Bardzo niska była też opłacalność ich produkcji. W ostatnich miesiącach br. ceny jaj zarówno konsumpcyjnych, jak i do przetwórstwa rosną.
 • Razem łatwiej
 • Razem łatwiej

  Wnioski o przyznanie wsparcia na "Tworzenie grup producentów i organizacji producentów" PROW 2014 - 2020 będzie można składać od 30 października do 28 grudnia 2017 r. w Oddziałach Regionalnych...
 • Przedsiębiorcy z sektorów przetwórstwa, chowu i hodowli ryb mogą ubiegać się o pomoc finansową
 • Przedsiębiorcy z sektorów przetwórstwa, chowu i hodowli ryb mogą ubiegać się o pomoc finansową

  Przedsiębiorstwa prowadzące działalność w zakresie przetwarzania produktów rybnych, chowu lub hodowli ryb mogą ubiegać się o pomoc na inwestycje w ramach działania 5.4 "Przetwarzanie...
 • W 2018 r. dostawy mleka w UE wzrosną o 1,4%
 • W 2018 r. dostawy mleka w UE wzrosną o 1,4%

  Jak wynika z oceny ekspertów KE, w 2018 r. dostawy mleka w Unii Europejskiej wzrosną o 1,4% do 158,3 mln t. Dynamika zwyżki będzie więc niższa niż w 2017 r., kiedy to wyniosła 1,8%.
Agencja Marketingowa Wizerunek Spółka z o.o.
Plac Berwińskiego 5, 66-120 Kargowa, NIP 596-172-58-30, REGON 080420978
TEL. +48 506 650 670, FAX (68)422-11-64, TEL. (68)422-11-63
© 2010-2014r. Wszelkie prawa zastrzeżone Gospodarz.pl