| Autor: redakcja1

W Senacie bez poprawek do nowelizacji ustawy o ARiMR

Brak wprowadzenia poprawek do nowelizacji ustawy Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa oznacza, że ARiMR będzie mogła domagać się zwrotu środków pieniężnych nienależnie pobranych przez spadkobierców gospodarza, które zostały przyznane w oparciu o przepisy administracyjne.

W Senacie bez poprawek do nowelizacji ustawy o ARiMR
W ten sposób zostaną uregulowane sprawy związane z dochodzeniem przez Agencję zwrotu nienależnie oraz w zbyt dużej wysokości pobranych środków pieniężnych w ramach Wspólnej Polityki Rolnej przez osoby do tego nieuprawnione.
 
Do tej pory takie sprawy ARiMR mogła rozwiązać jedynie na podstawie przepisów prawa cywilnego dotyczących bezpośredniego wzbogacenia i zwrotu świadczenia nienależnego. Dzięki ustawie nie tylko skróci się czas oczekiwania na dochodzenie roszczeń, ale także Agencja ponosić będzie przez to znacznie mniejsze koszty związane z tym przedsięwzięciem. Jednakże w żadnym razie nie zostaną przy tym naruszone prawa spadkobierców.
 
Jak na razie niniejsza ustawa czeka na akceptację prezydenta.
Tagi:
źródło:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!