| Autor: redakcja1

Dietetyczna pepsi bez aspartamu

Po dwóch latach badań Pepsi zdecydowało się zmienić formułę słodzącą Diet Pepsi, tj. dietetyczna wersja napoju i wprowadzić do sprzedaży produkt bez aspartamu (E951) – podaje FAPA/FAMMU.

Dietetyczna pepsi bez aspartamu

Słodzikiem są sukraloza (E955) i Acesulfam K (E950). Powodem wymiany substancji słodzącej są rosnące kontrowersje wokół aspartamu. Jest on dopuszczony do konsumpcji zarówno w USA jak i UE. Pojawiły się jednak badania sugerujące jego rakotwórcze działanie. Choć Pepsi przyznaje, że uważa go za całkowicie bezpiecznego, to z powodu obaw o reakcję klientów zdecydowała się zastąpić go innym.

 

W 2014 roku sprzedaż Diet Pepsi spadła o 5.2% w skali roku, a jej największego rywala i najczęściej wybieranego w USA napoju typu kola, Diet Coke o 6,6%. Coca-Cola nie zamierza zmieniać formuły swojego napoju, bo jest on liderem sprzedaży. Pepsi zapewnia, że nowa formuła nie zmieni smaku produktu.

 

Niemniej jednak, część naukowców twierdzi, że zarówno sukraloza jak i Ace K mają szkodliwe działanie na ludzki organizm.

Tagi:
źródło:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!