| Autor: redakcja1

Fuzja na światowym rynku cukru. Ecom Agroindustrial Corp i V&A Commodity Traders Inc. połączyły siły

Ecom Agroindustrial Corp i V&A Commodity Traders Inc. połączyły siły, by stworzyć większą i sprawniejszą firmę działającą na światowym rynku cukru – podaje FAPA/FAMMU.

Fuzja na światowym rynku cukru. Ecom Agroindustrial Corp i V&A Commodity Traders Inc. połączyły siły

Nowa firma będzie nazywać się VA&E Trading UK LLP i będzie mieć biura w Londynie, Nowym Jorku i Sao Paulo, a więc w strategicznych miastach z punktu widzenia rynku cukru: w dwóch pierwszych działają najważniejsze i największe giełdy z kontraktami terminowymi na cukier, brazylijskie miasto jest stolicą największego ośrodka produkcji cukru w tym kraju.

 

Przedsiębiorstwo poprowadzą wspólnie dotychczasowi szefowie ds. cukru obu połączonych firm. Szczegółów umowy nie podano, ale wiadomo, że nowa firma będzie zatrudni 30 osób. Ecom ma zapewnić dostęp do brazylijskiego cukru, a V&A do rynków zbytów w Afryce i Amerykach.

 

Decyzja podyktowana jest coraz trudniejszymi warunkami prowadzenia interesów na rynku cukru, który charakteryzuje się aktualnie bardzo niskimi cenami i jeszcze mniejszymi marżami. Fuzja ma podnieść konkurencyjność w stosunku do liderów w globalnym handlu cukrem jak Alvean (joint-venture Cargill inc i Copersucar) czy ED&F Man. Nowy podmiot określa się jako średniej wielkości.

Tagi:
źródło:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!