Monitor fraz

Zapamiętaj mnie    Przypomnij hasło

Partner portalu
Fuzja na światowym rynku cukru. Ecom Agroindustrial Corp i V&A Commodity Traders Inc. połączyły siły

Dodano:

pomniejsz czcionkę powiększ czcionkę


Ecom Agroindustrial Corp i V&A Commodity Traders Inc. połączyły siły, by stworzyć większą...

Ecom Agroindustrial Corp i V&A Commodity Traders Inc. połączyły siły, by stworzyć większą i sprawniejszą firmę działającą na światowym rynku cukru – podaje FAPA/FAMMU.


Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości raz w tygodniu na e-mail!

Akceptuję regulamin portalu


Nowa firma będzie nazywać się VA&E Trading UK LLP i będzie mieć biura w Londynie, Nowym Jorku i Sao Paulo, a więc w strategicznych miastach z punktu widzenia rynku cukru: w dwóch pierwszych działają najważniejsze i największe giełdy z kontraktami terminowymi na cukier, brazylijskie miasto jest stolicą największego ośrodka produkcji cukru w tym kraju.

 

Przedsiębiorstwo poprowadzą wspólnie dotychczasowi szefowie ds. cukru obu połączonych firm. Szczegółów umowy nie podano, ale wiadomo, że nowa firma będzie zatrudni 30 osób. Ecom ma zapewnić dostęp do brazylijskiego cukru, a V&A do rynków zbytów w Afryce i Amerykach.

 

Decyzja podyktowana jest coraz trudniejszymi warunkami prowadzenia interesów na rynku cukru, który charakteryzuje się aktualnie bardzo niskimi cenami i jeszcze mniejszymi marżami. Fuzja ma podnieść konkurencyjność w stosunku do liderów w globalnym handlu cukrem jak Alvean (joint-venture Cargill inc i Copersucar) czy ED&F Man. Nowy podmiot określa się jako średniej wielkości.

Google+


źródło:

Nie ma żadnych komentarzy! Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość.
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się i bierz aktywny udział w życiu serwisu.
Skomentuj

Czy artykuł był pomocny? +0 pkt. razem głosów: 0

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Gospodarz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodając komentarz akceptujesz regulamin serwisu.


 • Sytuacja na rynkach rolnych i debata o przyszłości WPR
 • Sytuacja na rynkach rolnych i debata o przyszłości WPR

  Minister Krzysztof Jurgiel uczestniczył w posiedzeniu Rady ds. Rolnictwa i Rybołówstwa UE, które odbywało się pod przewodnictwem Bułgarii.
 • Wysłodki buraczane to dobry materiał na paszę
 • Wysłodki buraczane to dobry materiał na paszę

  Wysłodki buraczane powstają w procesie ekstrakcji cukru z korzeni buraka cukrowego. Zgodnie z prawem paszowym (Rozporządzenie WE Nr. 183/2005) wysłodki buraczane są materiałem paszowym i są...
 • Ceny żywności na święta będą rekordowe
 • Ceny żywności na święta będą rekordowe

  W grudniu ceny żywności w Polsce będą o 4,5 proc. wyższe niż przed rokiem. Tempo wzrostu cen tych produktów będzie zatem najszybsze od 2011 r., kiedy to w grudniu ceny żywności były o 4,7...
 • Zakupy na święta uderzą w naszą kieszeń
 • Zakupy na święta uderzą w naszą kieszeń

  Wartość tegorocznych produktów żywnościowych, zakupionych na święta będzie o 6 – 7 proc. wyższa niż przed rokiem. To dość znacząca zmiana zarówno w ujęciu historycznym, jak i w...
 • Rekordowy eksport cukru
 • Rekordowy eksport cukru

  W okresie styczeń-listopad 2017 r. wywóz cukru wyniósł 618 tys. ton, w tym do UE 327 tys. ton. W trakcie całego roku eksport może osiągnąć rekordowy wynik 700 tys. ton.
Agencja Marketingowa Wizerunek Spółka z o.o.
Plac Berwińskiego 5, 66-120 Kargowa, NIP 596-172-58-30, REGON 080420978
TEL. +48 506 650 670, FAX (68)422-11-64, TEL. (68)422-11-63
© 2010-2014r. Wszelkie prawa zastrzeżone Gospodarz.pl