Niższe ceny masła w blokach

Pod koniec kwietnia tego roku zanotowano kolejne obniżki cen masła. W stosunku do poprzedniego notowania, za masło w bloku płacono o 2 procent mniej, czyli 14,08 złotego za kilogram.

Niższe ceny masła w blokach

W omawianym okresie masło konfekcjonowane jest tańsze o blisko 0,4 procenta, czyli kosztuje 15,32 złotego za kilogram. Jeżeliby porównać obecne ceny do tych sprzed miesiąca, to za masło w blokach płacono o 4 procent mniej, a konfekcjonowane było tańsze o 1 procent.


Również odtłuszczone mleko w proszku potaniało w tym samym czasie. W związku z tym za OMP uzyskiwano 9,32 złotego za kilogram, czyli o 2,6 procenta mniej niż w ubiegłym tygodniu oraz w stosunku do wcześniejszego miesiąca spadek wyniósł 5 procent.


Jeżeli chodzi o ceny pełnego mleka w proszku to od połowy marca tego roku jego ceny znacznie się wahają. Niemniej jednak pod koniec kwietnia średnia cena sprzedaży wyniosła 12,54 złotego za kilogram, to jest o prawie 1 procent mniej niż we wcześniejszym tygodniu. Jednakże jest ona wyższa o blisko 3 procent wobec analogicznego okresu miesiąc wcześniej.

Tagi:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!