| Autor: redakcja11

Nordzucker planuje ekspansję w Afryce

Rynek unijny dalej ma pozostać głównym, ale po zniesieniu kwotowania produkcji cukru i izoglukozy w UE od października 2017 roku firma chce działać bardziej międzynarodowo – podaje FAMMU/FAPA.

Nordzucker planuje ekspansję w Afryce

Wzrost populacji w Afryce i silny popyt na cukier na tym kontynencie sprawia, że to atrakcyjny obszar pod względem inwestycyjnym. Rejon który jest brany pod uwagę to Afryka Subsaharyjska. Nordzucker porzucił jednak plany zainwestowania w Zambii przez niestabilną sytuację w tym kraju. Firma nie zdradziła, jaką aktywność chce rozwijać w Afryce.

 

W sezonie 2015/16 (luty/styczeń) obrót koncernu spadł w ujęciu rocznym o 14% do 1,6 mld euro, a z kolei zysk netto zmniejszył się o 1/4 z 20 do 15 mln euro.

 

Nordzucker ma cukrownie także w Danii, Szwecji, Finlandii, na Litwie i Słowacji oraz w Niemczech i Polsce. Koncern ten jest drugim co do wielkości producentem cukru w Niemczech.

 Tagi:
źródło:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!