| Autor: mikolaj

Notowania cukru dalej niskie, ale odbiły się od dna

Kontrakt terminowy na cukier biały w Londynie z dostawą na październik 2015 roku zostałzrealizowany na 114,45 tys. ton (2289 lotów). Kupcem ma być J.P. Morgan Securities Plc., choć wcześniej mówiło się, że będzie to Alvean – spółka joint-venture Cargilla i Copersucar. Wolumen dostawy jest dość niski. Cukier znajduje się w portach w Brazylii, Gwatemali i w Indiach.

Notowania cukru dalej niskie, ale odbiły się od dna

Notowania cukru

Jak informuje FAMMU/FAPA, wrzesień przyniósł odbicie notowań cukru. Dalej jednak ceny są bardzo niskie. W połowie września za tonę cukru białego na londyńskiej giełdzie towarowej trzeba było zapłacić 357,5 USD, a za cukier surowy w Nowym Jorku 252,8 USD/t.

Notowania są wyższe w relacji miesięcznej o odpowiednio 5,4 i 8,3%, ale w ujęciu rocznym niższe o odpowiednio 13,6 i 17,4%.

Główną przyczyną ostatnich podwyżek są warunki pogodowe: w Brazylii opady utrudniały zbiory, a w Azji pojawiły się obawy, że wystąpi susza. Na te informacje rynek zareagował podwyżkami.
Tagi:
źródło:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!