Monitor fraz

Zapamiętaj mnie    Przypomnij hasło

Partner portalu
Rośnie światowa produkcja oleju rzepakowego

Dodano:

pomniejsz czcionkę powiększ czcionkę


Produkcja oleju rzepakowego na świecie w ostatnim kwartale 2014 r. była sporo większa niż w...

Produkcja oleju rzepakowego na świecie w ostatnim kwartale 2014 r. była sporo większa niż w tym samym czasie 2013 r. - podaje Bank BGŻ.


Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości raz w tygodniu na e-mail!

Akceptuję regulamin portalu


Produkcja oleju rzepakowego

Zwyżkę odnotowano głównie w UE. Jednak w dalszej części sezonu należy liczyć się już ze spadkiem produkcji, nie tylko we Wspólnocie, ale i w innych krajach. W wyniku czego, w całym sezonie 2014/2015 globalna produkcja oleju rzepakowego może zmaleć o 0,4 mln t do 26,6 mln t. Nadal jednak byłby to drugi najwyższy wynik w historii. Takie wnioski płyną z raportu Oil World opublikowanego pod koniec marca tego roku.
 

Wpływ na zniżkę produkcji oleju będą miały nie tylko malejące zasoby rzepaku, ale i pogorszenie marż na przerobie rzepaku w odniesieniu do soi m.in. w UE. Pośród czynników oddziałujących na kształtowanie się sytuacji na rynku, analitycy Oil World wymieniają także dość istotny spadek produkcji oleju rzepakowego w Indiach, będącego konsekwencją mniejszych zbiorów. Niedobór tego surowca na indyjskim rynku w połączeniu z relatywnie niskimi cenami oleju rzepakowego na świecie przyczynia się do wzrostu importu. Indie najwięcej oleju kupują ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich, ale zaopatrują się również w Rosji, a także w mniejszych ilościach w UE.
 

Oil World oczekuje, że w stosunku do UE wyhamowanie produkcji oleju i wywóz tego surowca pomogą w rozładowaniu nadwyżki oleju rzepakowego na wewnętrznym rynku. Poza tym, konkurencyjne ceny oleju rzepakowego, notowane w ostatnich miesiącach, powinny sprzyjać wzrostowi jego udziału w strukturze surowców wykorzystywanych do produkcji biodiesela w UE.

 

Google+


źródło:

Nie ma żadnych komentarzy! Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość.
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się i bierz aktywny udział w życiu serwisu.
Skomentuj

Czy artykuł był pomocny? +0 pkt. razem głosów: 0

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Gospodarz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodając komentarz akceptujesz regulamin serwisu.


Agencja Marketingowa Wizerunek Spółka z o.o.
Plac Berwińskiego 5, 66-120 Kargowa, NIP 596-172-58-30, REGON 080420978
TEL. +48 506 650 670, FAX (68)422-11-64, TEL. (68)422-11-63
© 2010-2014r. Wszelkie prawa zastrzeżone Gospodarz.pl