Monitor fraz

Zapamiętaj mnie    Przypomnij hasło

Partner portalu
Wysoka realizacja kontraktu październikowego na cukier surowy

Dodano:

pomniejsz czcionkę powiększ czcionkę


Na nowojorskiej giełdzie towarowej kontrakt terminowy na cukier surowy z dostawą na...

Na nowojorskiej giełdzie towarowej kontrakt terminowy na cukier surowy z dostawą na październik 2016 roku został zrealizowany na 777 498 ton (15265 lotów) – podaje FAMMU/FAPA.


Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości raz w tygodniu na e-mail!

Akceptuję regulamin portalu


Cukier ma pochodzić z Brazylii i Argentyny. Prawie całość wolumenu kupił Bunge Ltd., przy czym dostawcą blisko połowy cukru miał być singapurski Wilmar International Ltd. Co więcej, jest to dość zaskakująca informacja, bo przez ostatnie półtora roku Wilmar realizował praktycznie każdy kontrakt w Nowym Jorku. Realizacja kontraktu jest mniejsza niż w zeszłym roku, ale wyższa niż w lipcowym z tego roku. W ostatnich dniach premia cukru białego zmniejszyła się do około 80 USD/t, co może pokazywać rosnący popyt z krajów zajmujących się rafinacją. Ponadto niskia realizacja dwóch ostatnich kontraktów na cukier biały w Londynie też zdaje się przemawiać za takim scenariuszem.

 

Pierwszy tydzień października przyniósł dość wyraźną zmienność notowań, aczkolwiek ceny ciągle utrzymywały się na granicy najwyższej od czterech lat. Przez ostatni tydzień w Londynie cukier biały stracił 1,2%, zniżkując do 604,5 USD/t, a w Nowym Jorku cukier surowy podrożał o 0,1% do 524,9 USD/t. Natomiast biorąc pod uwagę zmianę kontraktu, odnotowano 2,3% podwyżkę. Podobnie zachowywały się też dwa kolejne, najbliższe kontrakty dla białego - nieco traciły, a dla surowego - zyskiwały minimalnie. W porównaniu do ubiegłego miesiąca cukier biały podrożał o 12,3%, a surowy o 17,9%. Z kolei w relacji rocznej za cukier trzeba było zapłacić więcej: za biały o 55,5%, a za surowy o 70,3%.

 

Aktualnie na notowania cukru wpływ mają przede wszystkim prognozy światowego deficytu cukru w sezonach 2015/16 i następnym, a także sytuacja w Brazylii, gdzie kampania cukrownicza jest słabsza, niż oczekiwano. W ostatnim tygodniu o kształcie notowań decydowała też istotnie sytuacja techniczna rynku i zaangażowanie inwestorów krótkoterminowych. 

Google+


źródło:

Nie ma żadnych komentarzy! Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość.
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się i bierz aktywny udział w życiu serwisu.
Skomentuj

Czy artykuł był pomocny? +0 pkt. razem głosów: 0

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Gospodarz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodając komentarz akceptujesz regulamin serwisu.


Agencja Marketingowa Wizerunek Spółka z o.o.
Plac Berwińskiego 5, 66-120 Kargowa, NIP 596-172-58-30, REGON 080420978
TEL. +48 506 650 670, FAX (68)422-11-64, TEL. (68)422-11-63
© 2010-2014r. Wszelkie prawa zastrzeżone Gospodarz.pl