| Autor: redakcja1

Zlikwidowano nielegalną wytwórnię alkoholu

Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Polkowicach na terenie jednej z posesji w gminie Gaworzyce zatrzymali dwoje mieszkańców zajmujących się nielegalnym wyrobem i sprzedażą alkoholu etylowego. Na miejscu policjanci zabezpieczyli 300 litrów gotowego alkoholu, 9 tysięcy litrów zacieru oraz aparaturę potrzebną do jego wytworzenia. Ustalono, że proceder ten trwał od dłuższego czasu, a alkohol sprzedawany był na terenie całego powiatu. Zatrzymani odpowiedzą za swoje czyny przed sądem.

Zlikwidowano nielegalną wytwórnię alkoholu
Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Polkowicach prowadząc działania operacyjne na terenie jednej z posesji w gminie Gaworzyce zabezpieczyli prawie 300 litrów gotowego alkoholu oraz 50 beczek z zawartością zacieru o łącznej pojemności 9 tysięcy litrów. Ponadto w trakcie dalszych czynności i sprawdzeń znaleziono również aparaturę do destylacji bimbru. Nielegalnym wyrobem oraz dystrybucją alkoholu zajmowała się 62-letnia kobieta i jej 45-letni syn.
 
Jak ustalili policjanci, proceder ten trwał od dłuższego czasu, a alkohol sprzedawany był na terenie całego powiatu. Zatrzymanym zostały przedstawione zarzuty nielegalnego wytwarzania i sprzedaży alkoholu etylowego. Za popełnione czyny grozi im do 2 lat pozbawienia wolności.
Tagi:
źródło:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!