| Autor: redakcja1

IJHARS zaprzestał udzielania upoważnień do importu produktów rolnictwa ekologicznego z państw trzecich do UE

W okresie przejściowym, przewidzianym w rozporządzeniu Komisji (WE) nr 1235/2008, który skończył się 30 czerwca 2014 r., Główny Inspektor JHARS udzielał upoważnień do importu produktów rolnictwa ekologicznego z państw trzecich na terytorium Wspólnoty.

IJHARS zaprzestał udzielania upoważnień do importu produktów rolnictwa ekologicznego z państw trzecich do UE
Od 1 lipca 2014 r. producent ekologiczny, prowadzący działalność w zakresie importu produktów ekologicznych z państw trzecich, może importować produkty ekologiczne od producentów ekologicznych prowadzących działalność w państwie trzecim:
  • wymienionym na liście Komisji Europejskiej stanowiącej załącznik III do rozporządzenia Komisji (WE) nr 1235/2008;
  • niewymienionym na liście Komisji Europejskiej pod warunkiem, że producent ten jest kontrolowany przez jednostkę certyfikującą wymienioną w wykazie stanowiącym załącznik IV do rozporządzenia Komisji (WE) nr 1235/2008.
Importerzy posiadający upoważnienia do importu wydane do 30 czerwca 2014 r., mogą na ich podstawie dokonywać przywozu produktów ekologicznych z państw trzecich do końca okresu ważności tych upoważnień.


Tagi:
źródło:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!