| Autor: redakcja1

Harmonogram prac nad zmianami prawnymi w rolnictwie ekologicznym

Łotwa z dniem 1 stycznia 2015 roku objęła na pół roku unijną „prezydencję”. Jednym jej z priorytetów jest kwestia zmian prawnych dla rolnictwa ekologicznego, w tym zakończenie prac dot. art. 1-19 zawiadującymi tym rolnictwem – podaje FAMMU/FAPA.

Harmonogram prac nad zmianami prawnymi w rolnictwie ekologicznym

Harmonogram prac nad zmianami prawnymi w rolnictwie ekologicznym

Zakres ten będzie omawiany 9 lutego tego roku podczas posiedzenia Specjalnego Komitetu ds. Rolnictwa - SCA. Dyskusje dotyczące artykułów 20-45 mają się odbyć w grupach roboczych w styczniu oraz 2 lutego 2015 roku. Następna debata planowana jest na spotkaniu Rady Ministrów Rolnictwa państw członkowskich 16 marca tego roku w Brukseli.
 
Kolejnym krokiem ma być dążenie do zbliżenie stanowisk 11 maja br. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem COMAGRI zajmie stanowisko w podobnym czasie, czyli przed czerwcem 2015 roku, tak aby doszło do oficjalnego porozumienia do czerwca tego roku. Termin ten wyznaczyła Komisja w grudniowym planie działań.
 
Ryga ma gościć międzynarodowy kongres „Przyszłość rolnictwa ekologicznego” dnia 11-12 czerwca br., które może się zbiec w czasie z porozumieniem odnośnie zmian prawnych w tym sektorze.
 
Tymczasem dnia 17 stycznia 2015 roku Niemiecki Związek Producentów Rolnych - DBV w 6 stronnicowym tekście odrzucił stanowczo program zmian prawnych w rolnictwie ekologicznym i wezwał Komisję do wzmocnienia aktualnych ram prawnych w celu poprawy przewidywalności dla farmerów.


Tagi:
źródło: