| Autor: redakcja1

Produkcja ekologiczna w Niemczech szacowana na 8 mld euro

W Niemczech w latach 2010-2013 rynek ekologicznych produktów wzrósł o 25% do wartości 8 mld euro – podaje FAMMU/FAPA.

Produkcja ekologiczna w Niemczech szacowana na 8 mld euro

Jednak przechodzenie z gospodarowania konwencjonalnego na ekologiczne jest trudnym procesem a producenci nie nadążają za popytem, pomimo faktu, że przychody z ekologicznych upraw odnotowały 5-9% zwyżkę od 2011 roku. Przyrost obszarów upraw ekologicznych w tym czasie wyniósł zaledwie 1-3%.

 

Minister Rolnictwa Shmidt zamierza wzmocnić rolnictwo ekologiczne zachodniego sąsiada za pomocą Planu Strategii w stosunku do Rolnictwa Ekologicznego. Minister zamierza zachęcić do współpracy nad planem przemysł przetwórczy eko produktów, stowarzyszenia producentów, naukowców oraz poszczególne landy.

 

Jeżeli w Niemczech wzrost sektora ekologicznego utrzyma się to do 2077 roku kraj ten osiągnie 20% udział eko produkcji w zbiorach. Niemiecki Związek Producentów Żywności Ekologicznej jest zdania, że kluczem do sukcesu i tak już największego eko rynku w Unii jest motywacja do przechodzenia na ekologiczne rolnictwo.

 

Tagi:
źródło:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!