Monitor fraz

Zapamiętaj mnie    Przypomnij hasło

Partner portalu
Strefy buforowe w walce z bakteriami drzew oliwnych we Włoszech

Dodano:

pomniejsz czcionkę powiększ czcionkę


W dniu 18 maja br. Komisja Europejska decyzją wykonawczą 789/2015 (L125/36 z 21 maja br.) w...

W dniu 18 maja br. Komisja Europejska decyzją wykonawczą 789/2015 (L125/36 z 21 maja br.) w sprawie środków zapobiegających wprowadzaniu do Unii i rozprzestrzenianiu się w niej organizmu Xylella fastidiosa, podjęła środki przeciwdziałania bakteriozie odpowiedzialnej za zakażenie 10% drzew we włoskim, południowym regionie Apulia – podaje FAMMU/FAPA.


Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości raz w tygodniu na e-mail!

Akceptuję regulamin portalu


Podjęte działania mają na celu zapobieganie rozprzestrzenienia epidemii poza Włochy także na drzewa cytrusowe, winogrona oraz rośliny ozdobne. Działania przewidują wprowadzenie we Włoszech 10 km stref buforowych wokół zarażonych plantacji, a także szereg innych działań prewencyjnych.

 

Wcześniej we Włoszech podjęto akcję niszczenia drzew zarażonych patogenem przenoszonym przez owady, a Francja w kwietniu br. wprowadziła embargo na import materiału roślinnego z terenów objętych epidemią. W dniu 20 maja br. Parlament Europejski zadeklarował rezolucją konieczność rekompensat za straty właścicielom gajów oliwnych we Włoszech oraz szybszej reakcji na problemy tego rodzaju.

Google+


źródło:

Nie ma żadnych komentarzy! Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość.
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się i bierz aktywny udział w życiu serwisu.
Skomentuj

Czy artykuł był pomocny? +0 pkt. razem głosów: 0

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Gospodarz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodając komentarz akceptujesz regulamin serwisu.


 • Samorząd rolniczy na temat stosowania miedzi jako substancji czynnej
 • Samorząd rolniczy na temat stosowania miedzi jako substancji czynnej

  W związku z prowadzonym przez Komisję Europejską procesem ponownej autoryzacji zezwolenia na miedź jako substancji czynnej, który jest obecnie w toku i zostanie zakończony przed styczniem 2019 r.,...
 • Ceny jabłek w górę
 • Ceny jabłek w górę

  Już teraz niektóre odmiany jabłek takie jak Szara Renta/Boskop, Cortland czy Lobo sprzedawane są, w ofercie hurtowej, w cenie mandarynek czyli od 3,5 do 4,5 zł za kilogram.
 • I wiesz, co jesz - truskawki
 • I wiesz, co jesz - truskawki

  Sezon na truskawki trwa w najlepsze, dlatego zapraszamy do zapoznania się z kolejną częścią kulinarnych opowieści poświęconych tym owocom.
 • play Słodyszek rzepakowy, a faza kwitnienia rzepaku
 • Słodyszek rzepakowy, a faza kwitnienia rzepaku

  Duży udział w stratach plonowania rzepaku mają szkodniki łuszczynowe, których aktywność w ostatnich latach zdecydowanie rośnie, w tym słodyszek rzepakowy.
 • Podrożało masło
 • Podrożało masło

  Obecnie, za kostkę możemy zapłacić praktycznie dwukrotnie więcej niż rok temu. Co jest zatem główną przyczyną tak dużej zwyżki cen?
Agencja Marketingowa Wizerunek Spółka z o.o.
Plac Berwińskiego 5, 66-120 Kargowa, NIP 596-172-58-30, REGON 080420978
TEL. +48 506 650 670, FAX (68)422-11-64, TEL. (68)422-11-63
© 2010-2014r. Wszelkie prawa zastrzeżone Gospodarz.pl