| Autor: redakcja1

UE: Wstępne prognozy zbiorów rzepaku w 2015 r. wskazują na spadek produkcji

Pojawiają się pierwsze, bardzo wstępne, prognozy zbiorów rzepaku w sezonie 2015/2016. Jak wynika z danych Oil World, unijna produkcja rzepaku zmaleje o 3-4 mln t w porównaniu do sezonu bieżącego i prawdopodobnie wyniesie 20,5-21 mln t. Niższe zbiory będą wynikały z m.in. mniejszego obszaru zasiewów rzepaku ozimego.

UE: Wstępne prognozy zbiorów rzepaku w 2015 r. wskazują na spadek produkcji

Zbiory rzepaku w UE

Z informacji podanych przez Bank BGŻ tegoroczne plony rzepaku prawdopodobnie także będą niższe w odniesieniu do wysokich uzyskanych w 2014 r., z uwagi na m.in. unijny zakaz używania insektycydów z grupy neonikotynoidów do zaprawiania nasion rzepaku.

 

Przewidywana obniżka produkcji rzepaku w Unii Europejskiej prawdopodobnie będzie częściowo rekompensowany oczekiwanymi wysokimi zapasami na koniec tego sezonu. Oil World w swoim raporcie z końca stycznia prognozuje je na 1,6 mln t w stosunku do 0,85 mln t przed rokiem i 0,95 mln t przed dwoma laty.


 Tagi:
źródło:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!