| Autor: redakcja1

Wzrost eksportu śruty rzepakowej z Polski

Jak wynika z danych, od połowy marca 2012 roku ceny śruty rzepakowej utrzymują się na znacznie wyższym poziomie niż w tym samym czasie rok wcześniej.

Wzrost eksportu śruty rzepakowej z Polski
Trzeci tydzień listopada bieżącego roku sprawił, że cena sprzedaży śruty rzepakowej mieściła się w granicy 1063 złotych za tonę, co oznacza jej 60% wzrost w odniesieniu do stawki sprzed roku.
 
Zdecydowanie większa część produkowanej w Polsce śruty jest kierowana na eksport. Tylko w zeszłym roku było to 440 tysięcy ton spośród 1043 tysięcy ton, a dwa lata temu wysłano 627 tysięcy ton z 1226 tysięcy ton.
 
Według wstępnych danych, w ciągu trzech pierwszych kwartałów tego roku poza polskie granice wysłano 364 tysiące ton śruty rzepakowej, czyli o 16% więcej niż w analogicznym czasie rok temu.
 
Głównymi importerami tego surowca z Polski są Hiszpanie, którzy sprowadzili blisko 77 tysięcy ton. Zaraz za nimi znalazła się Dania z 65 tysiącami ton, a także Niemcy z 47 tysiącami ton.


Tagi:
źródło:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!