| Autor: redakcja1

Zbiory rzepaku ozimego

Obecnie w całym kraju trwa zbiór rzepaku ozimego.

Zbiory rzepaku ozimego
Z informacji przekazanych przez OT KOWR wynika, że w woj. kujawsko-pomorskim, wielkopolskim i lubuskim zbiory rzepaku ozimego są już na ukończeniu.
 
W województwie kujawsko-pomorskim i podlaskim zebrano 70% zasiewów rzepaku ozimego, a w woj. dolnośląskim i mazowieckim ponad 60%. Półmetek przekroczyły zbiory rzepaku w woj. podkarpackim. Skup tego surowca przebiega sprawnie.
 
W woj. małopolskim, podkarpackim, warmińsko-mazurskim i podlaskim występuje problem z niskim stopniem zaolejenia nasion rzepaku ozimego. Zdarzają się również partie nasion zanieczyszczone i wilgotne.
 
Na koniec lipca ceny skupu rzepaku kształtowały się od 1 580 zł/t do 1 660 zł/t. Według danych Zintegrowanego Systemu Rolniczej Informacji Rynkowej MRiRW w dniach 20–26.07.2020 r. za rzepak średnio w kraju płacono 1 616 zł/t, a zatem o 4% więcej niż w porównywalnym okresie 2019 r.

 


Tagi:
źródło:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!