| Autor: redakcja6

Niemiecki rynek wiśni i czereśni

W 2014 roku spodziewane zbiory owoców pestkowych w Niemczech to 51,9 tys ton – 36,3 tys ton czereśni i 15,6 tys ton wiśni. To o 38% więcej niż w roku poprzednim - podała FAMMU/FAPA.

Niemiecki rynek wiśni i czereśni

Produkcja wiśni i czereśni

Eksperci podają, że produkcja w 2013 roku czereśni wyniosła ok. 24 tys. ton, a wiśni 12 tys. ton. Niemcy przeznaczają na produkcję czereśni powierzchnię 5,2 tys. ha, a wiśni 2,2 tys. ha.

Spożycie wiśni i czereśni

Konsumpcja tych owoców na niemieckim rynku odbywa się w okresie ich zbiorów, czyli między lipcem a sierpniem. Według analizy na jednego Niemca przypada około 2 kg spożytych wiśni i czereśni.

Niemiecki import i eksport owoców pestkowych

Z informacji zebranych przez FAMMU/FAPA wynika, że Niemcy to znaczący importer wiśni i czereśni. Średniorocznie sprowadza się od 45 do 70 tys. ton tych owoców. Głównie owoce te trafiają z państw członkowskich: czereśnie z Austrii, Hiszpanii, Włoch, a wiśnie z Węgier i Polski. Eksport w minionym roku wyniósł 3 tys. ton dla czereśni i niecały 1 tys. ton wiśni.  
 


Tagi:
źródło:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!