Monitor fraz

Zapamiętaj mnie    Przypomnij hasło

Partner portalu
Spotkanie ws. eksportu jabłek do Chin

Dodano:

pomniejsz czcionkę powiększ czcionkę


W siedzibie Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi odbyło się spotkanie, którego celem było...

W siedzibie Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi odbyło się spotkanie, którego celem było omówienie możliwości rozpoczęcia eksportu jabłek na rynek chiński.


Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości raz w tygodniu na e-mail!

Akceptuję regulamin portalu


Poza minjistrem Markiem Sawickim w rozmowach uczestniczyli również przedstawiciele Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa, Instytutu Ogrodnictwa, Instytutu Ekonomiki Rolnictwa i Gospodarki Żywnościowej, Unii Owocowej oraz przedstawiciele departamentów merytorycznych MRiRW.

Prezes Związku Sadowników RP Mirosław Maliszewski podkreślił, że szybkie rozpoczęcie procedury jest istotne z uwagi na możliwość przeprowadzenia kampanii promocyjnej na rynku chińskim oraz ze względu na konieczność poszukiwania alternatywnych odbiorców polskich jabłek. Uczestnicy spotkania poruszyli temat jakości i doboru odmian jabłek przeznaczonych na eksport, kwestię transportu oraz możliwość rozpoczęcia prac nad dostępem do rynków kolejnych państw trzecich. Dyrektor Generalny PIORIN Jerzy Wożniak zasugerował sporządzenie przez eksporterów listy priorytetowych rynków, co pozwoli usystematyzować pracę nad kwestiami formalnymi.

W kwestii wniosku do chińskich władz fitosanitarnych ustalono, że wkład merytoryczny wniosku zostanie przygotowany przez Instytut Ogrodnictwa oraz przez Państwową Inspekcję Ochrony Roślin i Nasiennictwa. Rolę koordynatora przejmie Departament Hodowli i Ochrony Roślin MRiRW.

Wniosek zostanie przygotowany prawdopodobnie do końca lipca.

 

Google+


źródło:

Nie ma żadnych komentarzy! Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość.
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się i bierz aktywny udział w życiu serwisu.
Skomentuj

Czy artykuł był pomocny? +0 pkt. razem głosów: 0

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Gospodarz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodając komentarz akceptujesz regulamin serwisu.


Agencja Marketingowa Wizerunek Spółka z o.o.
Plac Berwińskiego 5, 66-120 Kargowa, NIP 596-172-58-30, REGON 080420978
TEL. +48 506 650 670, FAX (68)422-11-64, TEL. (68)422-11-63
© 2010-2014r. Wszelkie prawa zastrzeżone Gospodarz.pl