| Autor: kkj6

Stare odmiany owoców mają swój wielki powrót

Do rodzinnych sadów i przydomowych ogródków coraz częściej powracają takie odmiany, jak antonówka, mirabelka, cytrynówka czy bergamotka złota. Jeszcze do nie dawna kojarzyły się wszystkim z małomiasteczkowym lub nawet wiejskim życiem. Teraz cieszą się ogromnym zainteresowaniem.

Stare odmiany owoców mają swój wielki powrót

Jest dopiero początek maja, a większość szkółek leśnych musiało ograniczyć swoje oferty. Przyczyną tego jest to, że większość towaru została już wykupiona. Stare odmiany drzewek owocowych np. jabłoni, gruszy czy śliwy są ciągle poszukiwane.


No cóż, okazało się, że wiele osób chce mieć w przydomowych oazach i ogródkach odmiany owoców o wyjątkowych smakach i aromatach.


Te gatunki drzewek, które niegdyś były bardzo popularne są bardziej odporne na choroby, robactwo czy przymrozki. Nie trzeba więc ich ciągle opryskiwać, a obradzają zdecydowanie większą ilością owoców. Co ciekawe, otóż owoce z takich drzewek są dobre nie tylko dla alergików, ale są zdrowsze, smaczniejsze i są wysokiej jakości.


Stare odmiany owoców również są idealne na przetwory. Często więc używa się ich do przygotowywania produktów regionalnych.

Tagi:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!