Monitor fraz

Zapamiętaj mnie    Przypomnij hasło

Partner portalu
Sytuacja na rynku owoców w Polsce

Dodano:

pomniejsz czcionkę powiększ czcionkę


Polskie truskawki, które są sztandarowymi owocami wiosny i wczesnego lata, w niektórych...

Polskie truskawki, które są sztandarowymi owocami wiosny i wczesnego lata, w niektórych rejonach już się kończą. W zależności od podaży w danym dniu, ceny w ofercie Rynku Hurtowego Bronisze wahają się od 5 do 8 zł za kilogram.


Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości raz w tygodniu na e-mail!

Akceptuję regulamin portalu


Uzupełnieniem asortymentu owocowego mogą być importowane arbuzy i polskie maliny, pochodzące z produkcji pod osłonami. Cena za tak wczesne maliny jest wysoka od 15 - 18 zł za kilogram, w porównaniu z cenami sprzed roku jest to dwa razy więcej.
 
Według ekspertów z Rynku Rolnego Bronisze, w tym roku nie ma co liczyć na rozsmakowanie się w polskich czereśniach, których jest naprawdę mało (w niektórych regionach wymarzły całe sady). Andrzej Kochański sadownik z rejonu Załusek mówi, że w tym roku ze swojego sadu czereśniowego nie zbierze żadnych owoców. Ci sadownicy, których kwiaty czereśni nie przemarzły sprzedają owoce „na pniu” po  8 do 16 zł za kilogram. Uzupełnieniem zapotrzebowania na czereśnie jest import tych owoców z Węgier i Hiszpanii., Bałkanów i Grecji.  Ceny w ofercie Rynku w Broniszach od 12-18 zł za kilogram.
 
Borówka amerykańska z uprawy tunelowej jest już do kupienia na Rynku w Broniszach, ale cena to  45 - 48 zł za kilogram. Pojawiły się jagody leśne (zbierane w Słowacji), jednak dostawy są niewielkie. Zgodnie w wcześniejszymi zapowiedziami, moreli i brzoskwiń krajowych będzie bardzo mało, bo przemarzły kwiaty, a tych regionach gdzie kwiaty utrzymały się nie było oblotu pszczół. Wprawdzie już teraz są te owoce w ofercie hurtowej Rynku w Broniszach, ale sprowadzane z zagranicy. Morele (6-8 zł za kilogram), ceny pozostają na poziomie  cen ubiegłorocznych. Nektaryny i brzoskwinie od 3,75 do 5,00 zł za kilogram (opakowania po 5 kg)

Google+


źródło:

Nie ma żadnych komentarzy! Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość.
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się i bierz aktywny udział w życiu serwisu.
Skomentuj

Czy artykuł był pomocny? +0 pkt. razem głosów: 0

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Gospodarz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodając komentarz akceptujesz regulamin serwisu.


Agencja Marketingowa Wizerunek Spółka z o.o.
Plac Berwińskiego 5, 66-120 Kargowa, NIP 596-172-58-30, REGON 080420978
TEL. +48 506 650 670, FAX (68)422-11-64, TEL. (68)422-11-63
© 2010-2014r. Wszelkie prawa zastrzeżone Gospodarz.pl