Monitor fraz

Zapamiętaj mnie    Przypomnij hasło

Partner portalu
54. Sesja Naukowa IOR-PIB w Poznaniu

Dodano:

pomniejsz czcionkę powiększ czcionkę


W ubiegłym tygodniu, pod honorowym patronatem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi Stanisława...

W ubiegłym tygodniu, pod honorowym patronatem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi Stanisława Kalemby, odbyła się 54. Sesja Naukowa Instytutu Ochrony Roślin – Państwowego Instytutu Badawczego w Poznaniu. Głównym tematem było bezpieczeństwo żywności w integrowanej ochronie roślin.


Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości raz w tygodniu na e-mail!

Akceptuję regulamin portalu


W uroczystej inauguracji uczestniczyła podsekretarz stanu Krystyna Gurbiel, która przedstawiła działania resortu na rzecz bezpieczeństwa żywności. Podkreśliła, że jest to zagadnienie złożone o zasięgu globalnym, mające wpływ zarówno na konsumentów, jak i na firmy działając w branży spożywczej. Zaznaczyła, że przed Instytutem Ochrony Roślin – Państwowym Instytutem Badawczym w Poznaniu stoją obecnie nowe, bardzo ważne i ambitne zadania. – Jednym z wyzwań jest sprostanie potrzebom wynikającym z zapewnienia najlepszej ochrony roślin przy wzrastających wymaganiach odnośnie bezpieczeństwa środowiska bez generowania dodatkowych kosztów – podkreśliła wiceminister Gurbiel.

O zadaniach i roli Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa w zakresie bezpieczeństwa żywności mówił Główny Inspektor Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa Tadeusz Kłos. Dr Elżbieta Ceglarska z Europejskiego Urzędu do spraw Bezpieczeństwa Żywności (EFSA) przedstawiła zagadnienia związane z rolą tej organizacji w zapewnieniu bezpieczeństwa żywności w Europie.


W trakcie Sesji wygłoszono 70 referatów i zaprezentowano 215 posterów, które poruszały tematykę związaną z następującymi zagadnieniami:

- różne aspekty integrowanej ochrony roślin uprawnych;

- ocena zagrożenia agrofagiem;

- pozostałości środków ochrony roślin w wodzie, glebie i roślinach;

- aktualne problemy fitopatologii;

- regulacja zachwaszczenia;

- aktualne problemy entomologii i nematologii;

- technika ochrony roślin.

W tegorocznej 54. Sesji uczestniczyło około 500 osób. Dużym zainteresowaniem cieszyła się również towarzysząca Sesji Konferencja Komitetu Ochrony Roślin – PAN „Aktualne problemy herbologii”. W przeddzień Sesji odbyło się także VII Ogólnopolskie Seminarium Nematologów.

Google+


źródło:

Nie ma żadnych komentarzy! Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość.
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się i bierz aktywny udział w życiu serwisu.
Skomentuj

Czy artykuł był pomocny? +0 pkt. razem głosów: 0

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Gospodarz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodając komentarz akceptujesz regulamin serwisu.


Agencja Marketingowa Wizerunek Spółka z o.o.
Plac Berwińskiego 5, 66-120 Kargowa, NIP 596-172-58-30, REGON 080420978
TEL. +48 506 650 670, FAX (68)422-11-64, TEL. (68)422-11-63
© 2010-2014r. Wszelkie prawa zastrzeżone Gospodarz.pl