Monitor fraz

Zapamiętaj mnie    Przypomnij hasło

Partner portalu
50. seminarium naukowe „Nauka dla pokoju na świecie”

Dodano:

pomniejsz czcionkę powiększ czcionkę


Na Sycylii, w mieście Ericze, trwa jubileuszowe, 50. seminarium naukowe zorganizowane przez...

Na Sycylii, w mieście Ericze, trwa jubileuszowe, 50. seminarium naukowe zorganizowane przez Światową Federacje Naukowców oraz Fundację i Centrum Kultury Naukowej imienia Ettore Majorana. W wydarzeniu, jako jeden z gości honorowych, udział bierze minister środowiska prof. Jan Szyszko.


Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości raz w tygodniu na e-mail!

Akceptuję regulamin portalu


Podczas tegorocznego seminarium naukowcy rozmawiają o nowych zagrożeniach i współczesnych problemach związanych m.in. z migracją oraz ze zmianami klimatycznymi. W tym obszarze Polska ma duże doświadczenie i wiedzę.

Prof. Jan Szyszko podkreślił: - Dzięki pochłanianiu CO2 przez układy przyrodnicze następuje – z jednej strony redukcja emisji tego gazu, a z drugiej jest on wykorzystany do regeneracji gleb i lasów. W ten sposób lasy są w stanie produkować więcej biomasy i żywności, a bioróżnorodność jest lepiej chroniona. Dzięki temu będziemy także w stanie skuteczniej zapobiegać takim globalnym problemom, jak głód i migracj.

Jesteśmy bardzo dumni z Polski, że daje przykład tego, co demokratyczne i wolne państwa mogą robić dla przyszłości ludzkości – podkreślił prof. Antonino Zichichi, prezes Światowej Federacji Naukowców.

Nawiązał on także do zeszłorocznej konferencji „Zrównoważony rozwój w świetle encykliki Laudato Si”, która odbyła się w październiku w Sejmie Rzeczypospolitej Polskiej. Podczas tego wydarzenia zostały omówione takie globalne wyzwania, jak m.in.: migracja, głód,  pustynnienie oraz zmiany klimatyczne.

O Puszczy Białowieskiej

Podczas spotkania minister Jan Szyszko wyjaśniał również naukowcom  z całego świata, jakie działania ochronne są prowadzone aktualnie na terenie Puszczy Białowieskiej.  - Myślę, że moje wyjaśnienia spotkały się ze zrozumieniem wysokiej klasy naukowców. Zaprosiłem ich również do Polski, żeby pokazać, w jaki sposób kształtujemy nasze zasoby przyrodnicze.

O Konferencji

50. sesja międzynarodowego seminarium „Nauka dla pokoju na świecie” została zorganizowana przez Światową Federację Naukowców (World Federation of Scientists oraz Fundację i Centrum Kultury Naukowej im. Ettore Majorana (Ettore Majorana Foundation And Centre For Scientific Culture). Konferencje te odbywają się cyklicznie i są poświęcone ważnym problemom współczesnego świata.

Światowa Federacja Naukowców skupia ponad dziesięć tysięcy uczonych z całego świata, w tym stu trzydziestu noblistów. Wspólnie z Papieską Akademią Nauk przyznaje „Nagrodę dla Pokoju”. Jej laureatem jest m.in. profesor Jan Szyszko, minister środowiska.

Google+


źródło:

Nie ma żadnych komentarzy! Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość.
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się i bierz aktywny udział w życiu serwisu.
Skomentuj

Czy artykuł był pomocny? +0 pkt. razem głosów: 0

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Gospodarz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodając komentarz akceptujesz regulamin serwisu.


Agencja Marketingowa Wizerunek Spółka z o.o.
Plac Berwińskiego 5, 66-120 Kargowa, NIP 596-172-58-30, REGON 080420978
TEL. +48 506 650 670, FAX (68)422-11-64, TEL. (68)422-11-63
© 2010-2014r. Wszelkie prawa zastrzeżone Gospodarz.pl