| Autor: redakcja1

Targi AGRO-PARK 2014 przeszły do historii. Następna edycja już w marcu 2015 r.

W dniach 25-26 października 2014 roku w Lublinie odbyła się VII edycja targów AGRO-PARK. Była to ostatnia taka impreza w tym okresie, gdyż następna będzie miała miejsce w nowym terminie - w marcu.

Targi AGRO-PARK 2014 przeszły do historii. Następna edycja już w marcu 2015 r.AGRO-PARK 2014

Tegoroczna edycja oceniana jest jako rekordowa, gdyż na powierzchni blisko 17 tys. m2 swoją ofertę zaprezentowało niemal 200 wystawców zajmujących się produkcją i dystrybucją maszyn, urządzeń i wszystkiego co niezbędne jest w gospodarstwie nastawionym na rozwój produkcji zwierzęcej czy też roślinnej. W opinii organizatorów w tym roku targi odwiedziło ponad 20 tys. osób.

Branżowi liderzy

W 2014 roku AGRO-PARK gościł czołowych producentów, a także dystrybutorów maszyn stosowanych w rolnictwie i sadownictwie, zarówno z Polski jak i z zagranicy. Na Targach nie zabrakło nowości technologicznych zarówno wykorzystywanych w procesie uprawy, jak i przechowywania plonów oraz tych, które dedykowane są gospodarstwom zajmującym się chowem zwierząt. Wśród wystawców nie mogło też zabraknąć czołowych marek ciągników takich jak: Zetor, John Deere, Steyr, Kubota, Fendt, Deutz-Fahr, Farmer, Farmtrac, New Holland, McCormick, Claas, Massey Ferguson, Same, MTZ Belarus, Valtra, Case IH, Landini, LS oraz polski Ursus. Ponadto, ze szczegółami można było przyjrzeć się stosunkowo nowej na polskim rynku marce ciągników Dong-Feng, a także szeregu nowości ułatwiających pracę w gospodarstwie, wśród których znalazła się kosiarka firmy SaMasz czy też ładowarki KRAMER firmy Korbanek oraz rozsiewacze z serii DX firmy SULKY. Poza tym, można było zobaczyć trzy metrowy agregat zaczepiany Great Plains SIMBA X-PRESS oraz TL 300 w zestawie z ciągnikiem John Deere 6150M o mocy 150 KM przedstawiony przez firmę Wanicki Agro.

(kliknij, aby powiększyć)
Nauka i Technika
Pierwszy dzień dedykowany był w szczególności profesjonalistom, którzy nie tylko poszukiwali optymalnego wyposażenia gospodarstwa rolnego, ale z chęcią poszerzali swoją wiedzę w obrębie nowatorskich technik uprawy czy hodowli. Zaplanowane szkolenia zostały poprowadzone przez europejskiej sławy ekspertów, którzy podzielili się najnowszymi rozwiązaniami i osiągnięciami nauki. Każdy ze zwiedzających mógł wziąć udział w bloku seminaryjnym z zakresu skutecznego zwalczania chwastów w gospodarstwie poprowadzonym przez inż. Adama Paradowskiego czy też sposobu ochrony przed różnymi chorobami trzody chlewnej pod kierownictwem prof. Zygmunta Pejsaka, jak i również metod wykrywania zapobiegania chorobom bydła omówionym przez dr Krzysztofa Janeczko.
 
Czytaj dalej na następnej stronie...


Tagi:
źródło: