| Autor: redakcja1

AGROTECH największy w historii

Ponad 62,5 tysięcy metrów kwadratowych powierzchni pełnej ciągników, maszyn i urządzeń rolniczych. Ponad 700 firm z kilkunastu krajów, najwięksi gracze rolniczego rynku. Eksperci ośrodków doradczych, agencji i instytutów oraz ministerstwa w jednym miejscu. W dniu 18 marca 2016 r. na Targach Kielce rozpocznie się rolnicza wiosna - a z nią trzydniowa wystawa AGROTECH.

AGROTECH największy w historii

AGROTECH Kielce

W roku ubiegłym kieleckie Międzynarodowe Targi Techniki Rolniczej w Targach Kielcach odwiedziło ponad 61,5 tysiąca zwiedzających. Wszystko wskazuje na to, że tegoroczna ekspozycja ściągnie przynajmniej tyle samo osób. AGROTECH to obecnie największa w Polsce wystawa rolnicza w halach, ale ekspozycja wystawiona jest także w gigantycznym pawilonie, ustawionym na terenie zewnętrznym, maszyny rolnicze prezentowane są także wokół hal.

Zakres targów obejmuje nie tylko ciągniki, maszyny, narzędzia i urządzenia do produkcji zwierzęcej i roślinnej, ale również nasiona, środki ochrony roślin, nawozy, pasze i dodatki paszowe oraz budownictwo inwentarskie. Program imprezy uzupełniają firmowe konferencje, warsztaty, seminaria tematyczne.

Złote Medale, Maszyna Rolnicza Roku 2016 i Tractor of The Year 2016 

Tradycją targów AGROTECH są Złote Medale i wyróżnienia dla nowoczesnych rozwiązań konstrukcyjnych, innowacyjnych maszyn, linii produktów. Zapowiadają się także ciekawe wydarzenia. Podczas AGROTECHU, 18 marca oficjalnie wręczone zostaną statuetki i tytuły konkursu Maszyna Rolnicza Roku 2016. W kategorii maszyny produkcji krajowej tytuł otrzymał typoszereg pługów obracanych, których producentem jest firma Bomet z Węgrowa. Statuetkę dla Maszyny Rolniczej Roku 2016 w kategorii maszyny z importu odbierze amerykańska firma Case IH za ciągnik Case IH Magnum 380 CVX Rowtrac.

W niedzielę 20 marca, podczas konferencji odbędzie się prezentacja zwycięzców Tractor of The Year 2016. Od 1998 roku europejskie jury, złożone z kilkudziesięciu dziennikarzy mediów rolniczych, wybiera najlepsze maszyny. Tytuł ciągnika roku otrzymał w roku 2016 -  Fendt 1050 Vario, za innowacyjny hydrostatyczny napęd przedni i przekroczenie granicy 500 KM . W kategorii ciągnika uniwersalnego  zwyciężył Massey Ferguson 5713 L, a w kategorii ciągnika specjalistycznego - Same Frutteto 90.3, natomiast laury za design zebrała Valtra N174V. Te dwa ostatnie cudeńka będzie można oglądać podczas kieleckiej wystawy. 


Czytaj dalej na następnej stronie...Tagi:
źródło: