Monitor fraz

Zapamiętaj mnie    Przypomnij hasło

Partner portalu
Dni pola w Dębnie

Dodano:

pomniejsz czcionkę powiększ czcionkę


W dniu 25 czerwca 2015 r. odbyły się ostatnie tegoroczne warsztaty polowe poświęcone...

W dniu 25 czerwca 2015 r. odbyły się ostatnie tegoroczne warsztaty polowe poświęcone technologiom odżywiania roślin i gleby preparatami o działaniu biostymulującym. Spotkanie odbyło się w miejscowości Dębno w Rolniczo-Wytwórczym Kombinacie Spółdzielczym.


Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości raz w tygodniu na e-mail!

Akceptuję regulamin portalu


Dni pola w Dębnie

Wszystkie prezentowane metody nawożenia są precyzyjnie ukierunkowane na uruchomienie potencjału plonotwórczego roślin uprawnych. Zastosowane na polach nawozy zostały wzbogacone o komponenty zawierające aktywne kompleksy – wyselekcjonowane ekstrakty z alg. Preparaty te wykazują wyższą efektywność w porównaniu z tradycyjnymi nawozami. Plantacje stymulowane w taki sposób rodzą plony wyższe o kilkanaście procent w porównaniu z uprawami, na których zastosowano tradycyjną technologię nawożenia. Jakość handlowa zebranych plonów z tych upraw jest bardzo wysoka. Zawarte w preparatach ekstrakty stymulują wzrost, rozwój oraz plonowanie roślin uprawnych, a także zapewniają zaopatrzenie w dostępne formy składników pokarmowych. Tego typu nawozy podnoszą potencjał plonotwórczy. Ponadto sprzyjają rozwojowi flory i fauny glebowej, korzystnie wpływając na odczyn gleby i przekształcając składniki pokarmowe z form nieprzyswajalnych na przyswajalne dla roślin.

W Dębnie najwięcej uwagi poświęcono zagadnieniom dotyczącym rozwiązania bardzo istotnego problemu nawozowego – uwsteczniania się wraz z innymi pierwiastkami fosforu podanego w nawożeniu do związków nierozpuszczalnych w wodzie i nie dostępnych dla roślin. Stosując tradycyjne formy tego pierwiastka można uzyskać maksymalną skuteczność na poziomie 30%. W przypadku zastosowania nowej generacji nawozów fosforowych skuteczność zwiększamy nawet do 90%. Do tego dochodzi także dłuższy czas działania w porównaniu z tradycyjnymi technologiami nawożenia. W efekcie zapewniamy roślinom dostęp do fosforu przez długi czas, czego rezultatem jest ich silny wzrost, dobre przygotowanie przed zimą.

Konsultacji z zakresu nawożenia udzielał pan dr Witold Szczepaniak z Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu, znany i szanowany specjalista w dziedzinie chemii rolnej i technologii uprawy roślin polowych.


Czytaj dalej na następnej stronie...

1 2

Google+


źródło:

Nie ma żadnych komentarzy! Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość.
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się i bierz aktywny udział w życiu serwisu.
Skomentuj

Czy artykuł był pomocny? +0 pkt. razem głosów: 0

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Gospodarz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodając komentarz akceptujesz regulamin serwisu.


Agencja Marketingowa Wizerunek Spółka z o.o.
Plac Berwińskiego 5, 66-120 Kargowa, NIP 596-172-58-30, REGON 080420978
TEL. +48 506 650 670, FAX (68)422-11-64, TEL. (68)422-11-63
© 2010-2014r. Wszelkie prawa zastrzeżone Gospodarz.pl