| Autor: redakcja1

Targi EuroAgro Lwów otwarte na polskich przedsiębiorców

Blisko 70 procent gleb na Ukrainie sięgających nawet do sześciu metrów głębokości to czarnoziemy. Dodając do tego przyjazny uprawom klimat otrzymujemy w efekcie kraj o wysokim potencjale rolniczym. Ukraina ze swoimi zasobami mogłaby wytwarzać do 80 mln. ton ziarna rocznie. Jednak by w pełni wykorzystać potencjał gleby i klimatu rolnictwo wymaga solidnej modernizacji. Organizacja przez Targi Kielce i GalExpo targów techniki rolniczej EuroAgro we Lwowie i zaproszenie polskich firm do udziału w nich wydaje się być dobrą perspektywą na biznes i międzynarodową współpracę.

Targi EuroAgro Lwów otwarte na polskich przedsiębiorców

Targi EuroAgro Lwów


Ostatnie raporty Ministerstwa Polityki Rolnej i Gospodarki Żywnościowej Ukrainy podają, że eksport produktów rolnych z kraju nad Dnieprem osiągnął w tym roku rekordową wartość, która przekroczyła ubiegłoroczną o prawie 5 milionów ton. Sprawdziły się prognozy ekspertów mówiące, że w roku gospodarczym 2015 /2016 eksport przekroczy 39 mln. ton (eksport wyniósł 39,415 mln ton). Ukraina jest jednym z kluczowych dostawców ziarna między innymi dla krajów regionu śródziemnomorskiego - Hiszpania, Włochy, Maroko, Egipt, Tunezja.
 
Dobra passa dla importerów maszyn rolniczych na Ukrainę
 
W ciągu pięciu miesięcy 2016 roku kwota importu traktorów na Ukrainę wyniosła 208,3 mln dolarów. To tylko o 21,6 mln dol. mniej, niż za cały 2015 rok, kiedy wyniosła 229,9 mln dol. Taka kwota została przedstawiona przez Państwową Służbę Fiskalną Ukrainy. Podobną tendencję zwyżkową można zaobserwować również w innych segmentach techniki rolniczej. Według danych Państwowej Służby Fiskalnej, w ciągu 12 miesięcy zeszłego roku Ukraina importowała maszyny i urządzenia do zbierania plonów, sortowania oraz składowania na sumę 176,9 mln dol., natomiast w ciągu 5 miesięcy tego roku kwota ta wyniosła już 153,1 mln dol.
 
Idealne miejsce na rozwój wydarzeń targowych dedykowanych rolnictwu
 
- Przez te wszystkie lata organizacji największych targów techniki rolniczej AGROTECH odbywających się w halach zaskarbiliśmy sobie zaufanie wielu wystawców tego sektora. Dzięki temu chętnie wracają do Kielc – mówi Dariusz Michalak, dyrektor grupy projektów w Targach Kielce. - Potwierdzeniem tego był sukces debiutujących Targów Sadownictwa i Warzywnictwa HORT-TECHNIKA, który były dodatkową propozycją dla firm zajmujących się rolnictwem. Obserwując rynek doszliśmy do wniosku, że warto zaproponować naszym wystawcom kolejny nowy obszar, w którym mogą się zaprezentować. Ukraina coraz więcej inwestuje w sprzęt rolniczy. Kilka polskich firm ma tam już swoje przedstawicielstwa. Dane dotyczące importu maszyn rolniczych i tendencja wzrostowa wskazują, że rynek jest otwarty na nowoczesną technikę płynącą z zagranicy. Ukraina jest aktualnie w fazie rozwoju. Robiąc Targi Techniki Rolniczej we Lwowie dajemy polskim firmom możliwość, aby pojechały i same przekonały się czy mają szansę zaistnieć ze swoją ofertą i sprawdzić potencjał zakupowy ukraińskich rolników.
 
Wydarzenie tworzone jest na bazie doświadczeń kieleckiego ośrodka wystawienniczego, który od 22 lat organizuje Międzynarodowe Targi Techniki Rolniczej AGROTECH. Targi AGROTECH w 2016 roku osiągnęły rekordową powierzchnię 62,5 tysięcy metrów kwadratowych powierzchni wystawienniczej, gromadząc wokół siebie 64 330 zwiedzających i 700 wystawców z 17 krajów.
 
Dni Polskiego Rolnictwa
 
Tegorocznej, pierwszym Targom Techniki Rolniczej EuroAgro we Lwowie będą towarzyszyły drugie „Dni Polskiego Rolnictwa” organizowane przez Wydział Promocji Handlu i Inwestycji Ambasady Rzeczpospolitej Polskiej w Kijowie. W ramach wydarzenia odbędzie się między innymi konferencja tematyczna „Polsko-ukraińska współpraca w przemyśle i sektorze rolno-spożywczym”, wystawa firm oraz spotkania B2B.
 


Tagi:
źródło:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!